KOHKУPC 1 - Grant

Title
Перейти до контакту

KOHKУPC 1

Інформація про результати засідання Відбіркових комітетів по Конкурсу 1
Протягом 4-20 листопада 2019 року відбулися засідання Відбіркових комітетів з оцінки поданих заявок на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької та Луганської областей.
Всього на Конкурс 1 було подано 592 заявки, з яких технічну оцінку не пройшли 133 заявки. До оцінки заявок незалежними експертами було допущено 459 заявок.
За результатами оцінки бізнес планів 181 заявка (101 - з Донецької та 80 - з Луганської областей) отримала більше 45 балів і були запрошені на презентацію/захист своїх бізнес планів перед членами Відбіркових комітетів.
З 181 запрошеного учасника на презентацію/захист своїх бізнес планів не з’явилися 9 учасників з тих чи інших причин.
Протягом тижня Програма ООН прийме рішення щодо присудження грантів. Про результати розгляду буде поінформовано додатково.
====================================================
За результатами оцінки 592 заявок, отриманих на Конкурс грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької, Луганської та Запорізької областей, на відповідність технічним вимогам на другий етап оцінки пройшло 460 заявок, з них: 268 заявок з Донецької області, 156 заявок з Луганської області та 36 з Запорізької області.
=====================================================
Протягом 18-20 вересня 2019 року у шести містах Донецької, Запорізької та Луганської областей відбулися інформаційні сесії щодо інформування про умови та вимоги першого конкурсу бізнес- грантів місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, які проживають на підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря.
 
У інформаційних заходах взяло участь 341 місцевих жителів цільових областей.ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС ГРАНТІВ НА ЗАПОЧАТКУВАННЯ, ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ  МІКРО-, МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ ДОНЕЦЬКОЇ, ЛУГАНСЬКОЇ ТА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ
 
Програма Організації Об'єднаних Націй із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу запрошує місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, які проживають на  підконтрольних Уряду України територіях Луганської та Донецької області, та в районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря, взяти участь у конкурсі на здобуття грантової підтримки на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств. З метою системного та сталого розвитку пріоритетних секторів економіки цільових регіонів, грантова підтримка надаватиметься для реалізації бізнес-проектів в таких секторах: 1) виготовлення кераміки; 2) текстильна промисловість; 3) індустрія гостинності (в т. ч. готельно-ресторанний сектор, індустрія розваг та відпочинку); 4) виробництво харчових продуктів; 5) зернові та олійні культури; 6) молочні продукти та яловичина; 7) домашня птиця та яйця. Додатково можуть бути підтримані грантові заявки, які мають відповідний зв'язок з пріоритетними секторами.
Максимальна сума одного гранту: до 6,500 євро в гривневому еквіваленті.
Гранти надаються виключно повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, що постійно проживають на цільових територіях. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини. Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після отримання коштів.
Для участі в конкурсі бажаючі повинні заповнити заявку і з необхідними додатками подати її ВИКЛЮЧНО через он-лайн систему прийому заявок за посиланням www.grant.ccc-tck.org.ua. Заявка заповнюється і подається українською або російською мовами.

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 1 жовтня 2019 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.
Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».
Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою info@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0 (800) 406 411. Узагальнені відповіді на всі отримані запитання будуть оприлюднені на сайті www.ccc-tck.org.ua, на окремому сайті грантової програми та на сторінці програми в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre.
ПОСІБНИК З ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У I-му КОНКУРСІ ->

РОЗКЛАД ІНФОРМАЦІЙНИХ СЕСІЙ->
ОГОЛОШЕННЯ->
АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА->
ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПРИ ПОДАЧІ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ПОДАЧІ ЗАЯВКИ НА ГРАНТ->
Питання та відповіді з прес-конференцій та інфосесій, 18-20 вересня 2019 року
1. Яка відповідальність за порушення вимог, обмежень конкурсу (наприклад, передали третім особам обладнання, яке було придбане за кошти гранту)?
Розпочнеться процедура повернення грантових коштів та обладнання
 
2. Якщо хтось розпочав вже певну діяльність, щось придбав до оголошення проекту, як це можна врахувати в заявці?
Так, як власний внесок
 
3. ФОП зареєстрований у м. Токмак. Чи можна здійснювати підприємницьку діяльність в межах проекту на інших цільових територіях?
Так, в підконтрольних районах Донецької та Луганської областей та інших обраних районах Запорізької області.
 
4. Чи може сплата ЄСВ бути врахована як свій внесок?
Так, на час дії проекту, тобто не більше двох місяців
 
5. Розшифруйте, будь ласка, сектор «зернові та олійні культури». Які саме види діяльності маються на увазі?
Будь-який вид діяльності пов'язаний з вирощуванням, обробкою, переробкою, збутом та логістикою зернових та олійних культур
 
6. Де можна взяти інформацію для опису маркетингової частини бізнес-плану? В якому обсязі слід подавати таку інформацію?
В аплікаційній формі зазначено, яка саме інформація має бути надана і її об’єм не повинен перевищити 350 слів
 
7. Які наслідки для отримувача гранту, якщо бізнес «не пішов»? Чи треба буде повертати обладнання, наприклад?
Кошти та придбане обладнання необхідно буде повернути згідно з Порядком повернення коштів та обладнання.
 
8. Чи можуть грантові кошти витрачатися на рекламу, юридичні послуги та інші? (Чи передбачене грантом фінансування витрат на закупівлю послуг для забезпечення розвитку бізнесу – рекламні, юридичні та інші?).
Можна в межах 10-15% вартості гранту
 
9. Чи є вимога, що неможна закривати ФОП протягом 24 місяців з отримання гранту? Уточніть, будь ласка, цей термін.
Такої вимоги немає.
 
10. Як довго буде прийматися рішення про визначення переможців конкурсу?
До 1,5-2 місяців
 
11. З якого моменту починається відлік 60 днів, протягом яких має реалізуватися проект?
З дати підписання контракту між підприємцем та ТЦК
 
12. Бажано отримати тлумачення по цільовим секторам. Зокрема, цікавить класифікація робіт по харчовій промисловості та сільському господарству.
Грант надається на створення та/або розширення підприємств які працюють у визначених у оголошенні пріоритетних для програми секторах економіки. Прив’язки до класифікаторів відсутня
 
13. Яким чином заявникам буде надходити інформацію про результати оцінки?
Автоматично, після кожного етапу оцінки
 
14. Чи дає реєстрація в електронній системі для участі у першому конкурсі отримувати в подальшому інформацію по іншим двом конкурсам?
Ви реєструєтесь в онлайн системі ЛИШЕ для подачі бізнес проекту на конкур. Для отримання інформації про наступні конкурси необхідно заходити на сайти ТЦК - www.ccc-tck.org.ua/active/; окремий сайт грантової програми http://my-ccc.org ; на сторінку ТЦК в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre
 
15. Яким чином зазначати номер мобільного телефону?
Надана підказка при введені
 
16. Щодо навчання бізнес-плануванню, чи враховується те, яке проходили раніше через центр зайнятості?
Ні, лише в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. При цьому учасники навчальних програм не мають переваги при визначенні переможців грантового конкурсу.
 
17. Чи є необхідність сканувати всі сторінки паспорту, де є фотографії?
Ні, лише 1, 2, 3 сторінки паспорту громадянина України та сторінка паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію постійного місця проживання
 
18. Якщо заявник зареєстрований як ФОП, але в переліку його видів діяльності немає жодної з тих, за якими оголошено конкурс, що слід робити?
Необхідно буде додати відповідний до діяльності КВЕД
 
19. Чи вважається започаткуванням нового бізнесу відкриття нового виду діяльності, якщо заявник вже зареєстрований як ФОП?
Так, якщо це новий вид бізнесу
 
20. Чи може подаватися заявка на участь у конкурсі за декількома секторами (видами діяльності) одночасно?
Ні, необхідно обрати основний
 
21. В якій валюті здійснюються розрахунки в бізнес-плані?
Гривнях
 
22. Який курс валюти застосовується для розрахунків бізнес-плану?
Курс Європейського Союзу, який установлюється на початку місяця
 
23. Чи може бути сума проекту (бізнес-плану) вища, ніж 6,5 тис. євро (Чи є обмеження щодо вартості проекту)?
Обмежень щодо вартості бізнес-проєкту немає, однак сума власне самого гранту не може перевищувати 6,500 євро в гривневому еквіваленті
 
24. В Україні деякі види діяльності не потребують реєстрації як ФОП. Відповідно до цього, чи можуть такі люди взяти участь у конкурсі (наприклад, створення сімейної ферми)?
Грантова програма впроваджується на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств, тому офіційна реєстрація – обов’язкова умова
 
25. Термін реалізації проекту 60 днів – виключно для всіх, незважаючи на сезонність окремих видів діяльності?
Так
 
26. Чи може бути предметом фінансування за проектом придбання обладнання?
Так
 
27. Чи можуть у конкурсі брати участь ТОВ, філії юридичних осіб?
Ні, тільки ФОП
 
28. Чи є статистика, скільки заявок відхиляється на кожному з етапів оцінки проектів? Який відсоток проектів, які визначаються переможцями?
До 15-20% від поданих заявок
 
29. Як можна дізнаватися про те, скільки заявок на конкурс подано, скільки пройшли етапи оцінювання і т. ін.?
На сайті ТЦК та Програми буде оприлюднена інформація
 
30. Якщо у першому конкурсі заявник потрапив до списку очікування, чи треба подаватися на другий (третій) конкурси знову?
Учасник має право подаватися на подальші конкурси
 
31. Якщо у першому конкурсі заявник не визнаний переможцем, чи може він подаватися на інші наступні конкурси?
Так
 
32. Якщо заявник визнаний переможцем у першому конкурсі, чи може він подаватися й на інші наступні конкурси?
Ні, не може
 
33. Чи будуть проінформовані заявники про потрапляння до списків учасників?
Так, автоматично
 
34. Чи буде викладений у широкому доступі на сайті посібник з оцінки? Де можна дізнатися про критерії оцінювання?
В оголошені конкурсу і Посібнику описані критерії і процедура оцінки. Посібник з оцінки буде оприлюднено теж
 
35. Яким чином кошти будуть передані переможцю?
Банківський переказ
 
36. Якщо ФОП зупинив свою діяльність до оголошення конкурсу, а тепер знову буде відкривати, чи вважається це оновленням бізнесу?
Ні
 
37. Чи не виникне ситуація перезавантаження системи з 23.09.2019?
Не виникла
 
38. Чи не погіршить експертну оцінку той факт, що ФОП є платником податків за першою групою, у зв’язку з чим не може створювати робочі місця?
Ні, якщо створення робочих місць не є пріоритетом програми
 
39. Чи може член родини бути зазначений у бізнес-плані як працівник (якщо бізнес-планом передбачене створення робочих місць)?
Так
 
40. У проекті можуть брати участь тільки внутрішньо переміщені особи?
Ні
 
41. Чи входять до індустрії гостинності перукарні, салони краси?
Індустрія гостинності - це широка категорія галузей сфери послуг, що включає житло, обслуговування продуктів харчування та напоїв, планування заходів, тематичні парки, транспорт, круїзну лінію, подорожі та додаткові сфери в галузі туризму. Перукарні, салони краси не входять до індустрії гостинності
 
42. Чи можуть декілька підприємців поєднатися для отримання більшої суми гранту, у зв’язку з тим, що окремі види діяльності вимагають значних початкових внесків (наприклад, виробництво харчових продуктів)?
Ні
 
43. Якщо нерухомість, б/у обладнання вже куплені, чи може це бути враховане як 25% власного внеску?
Так
 
44. Чи фінансуються маркетингові заходи, спрямовані на розвиток бізнесу?
Ні, якщо це основна діяльність по проекту
 
45. Як освоїти кошти, якщо вид діяльності сезонний (наприклад, зернові та олійні культури)?
Відповідно до сезону
 
46. Чи фінансується придбання франшизи?
Так
 
47. Чи можна закуповувати обладнання не вітчизняного виробництва?
Так
 
48. Чи фінансується оренда обладнання?
Це не забороняється, але береться до уваги, що такий дозвіл відкриває можливості для зловживань, тому що оренда не надає права власності і договір може бути розірвано в будь-який час
 
49. Чи має значення, яка група ФОП?
Ні
 
50. Якщо маркетинг, просування – це частина бізнесу, чи може це бути показане як свій внесок?
Так
 
51. Чи можна закуповувати нове обладнання, але яке не має ліцензії чи іншого належного оформлення?
Ні, якщо таке оформлення є обов’язковим
 
52. Чи може земельна ділянка виступати як власний внесок?
Так, якщо вона має номер в кадастрі і оціночну вартість
 
53. Чи є обмеження щодо віку для участі у конкурсі?
Ні
 
54. Чи можу я подавати заявку від свого імені, якщо ФОП зареєстроване на дружину?
Ні. Отримати грантові кошти має право виключно сам заявник
 
55. Якими мовами може бути написаний бізнес-план?
Українською чи російською
 
56. Чи будуть повертатися на доопрацювання бізнес-плани після першого етапу оцінювання?
Ні
 
57. Чи можливо додати колонки у формах, якщо термін настання прибутковості перевищить 12 місяців?
Бажано не додавати
 
58. Чи передбачає сектор «текстильна промисловість» виробництво одягу, дизайн тощо?
Так.
 
59. В аплікаційній формі є питання, чи проходив Заявник навчання з бізнес-планування, що проводилося в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Де й коли можна пройти це навчання? Що мається на увазі?
Оголошення про тренінги публікуються офіційних ресурсах ПРООН:
www.ua.undp.org
www.facebook.com/UNDPUkraine   
twitter.com/UNDPUkraine
www.instagram.com/undpukraine
Учасникам навчальних програ
м не надається жодної переваги при визначенні переможців грантового конкурсу.
 
60. Чи можуть бути Заявником організації, юридичні особи, або тільки ФОП?
Тільки ФОП.
 
61. Чи відносяться фермерські господарства до тих, хто може подавати заявки?
Так, відносяться. За умови їх належної реєстрації та відповідності умовам та вимогам конкурсу.
 
62. Законодавством України дозволено, якщо у готельному засобі тимчасового проживання розміщується до 30 осіб, не реєструватися як ФОП. Чи обов’язково в подібній ситуації реєструватися як ФОП, щоб мати право брати участь у Програмі?
Так, обов’язково.
 
63. Чи включатиметься благодійна допомога, надана переможцю конкурсу, до оподатковуваних доходів ФОП?
Так
 
64. Чи можна подавати проект, в якому передбачене фінансування придбання сонячної панелі для готелю або фермерського господарства?
Необхідно слідувати всім вимогам щодо установки сонячної панелі і мати всі необхідні дозволи
 
65. Стосовно конкретно сонячних панелей: це досить тривалий процес – отримання дозволу на розширення потужностей, у зв’язку з чим практично неможливо вкластися у 60 днів, протягом яких може діяти проект. Якщо не встигли отримати дозвіл та придбати обладнання, які наслідки для отримувача гранту?
Кошти не будуть надані
 
66. У 3 та 4 конкурсах фінансуватимуться ті ж самі сектори, що й у першому?
Будуть уточнені за результатами Конкурсу І
 
67. Які бувають штрафні санкції?
Дивіться Порядки повернення коштів та передачі коштів та обладнання
 
68. Чи можна використовувати грантові кошти для ремонту, будівництва?
Так
 
69. «Розширення», «відновлення», «започаткування» бізнесу трактується з юридичної точки зору або ситуаційно стосовно проекту?
Відносно вашого проекту
 
70. Яким чином можна взяти участь у  першому конкурсі, якщо діяльність сезонна, кошти будуть отримані, наприклад, у жовтні, а діяльність розпочнеться тільки у травні?
Подавайтесь на наступний конкурс, ближчий до сезону
 
71. Чи є вимога проводити тендер у системі ProZorro?
Ні
 
72. З чого слід виходити, заповнюючи графу «Залишок коштів на початок місяця» у першому місяці проекту (додаток С. План руху грошових коштів)?
Детального прорахунку бізнес-плану, та врахуванні операційних витрат та оперативної діяльності
 
73. Координати подібних програм інших донорів
Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» - тел.: 044 4985152, або ел. поштою: vira_illiash@dai.com
 
74. По якому курсу євро готувати бюджет?
Курс Євро до гривні
 
75. Чи можна включати доставку та монтаж в вартість обладнання в бюджеті бізнес-проекту?
Так
 
76. Б/у Машина, як показати її у власному внеску?
Поточна вартість
 
77. Як показати власну працю у власному внеску?
Під час інструктажу грантерів будуть надані пояснення та необхідні форми
 
78. Чи може бути власний внесок більше 25%?
Так
 
79. Як перевірити, що файли завантажені неправильно?
Якщо ви не впевнені, то перезавантажте правильними файлами
 
80. Чи можна подавати  заявку на 2,3 та 4 конкурс, якщо не пройшов 1 конкурс?
Так
 
81. Чи потрібні рахунки на придбання обладнання на етапі написання бізнес- плану?
Ні
 
82. Яка процедура інформування щодо листів реєстрації?
Надходить автоматична відповідь
 
83. Чи можна писати бізнес план, якщо бізнес має ознаки сезонності?
Так
 
84. Чи підходять такі види як бджолярство та вирощування равликів?
Ці види діяльності не входять до пріоритетних напрямків програми.
 
85. Чи можна використовувати «породисту корову» у якості власного  внеску?
Так
 
86. Як оцінюється як власний внесок «будівля»?
По ринковій вартості
 
87. Чи підходить під умови конкурсу «текстильна промисловість»?
Так, підходить.
 
88. Як заявка подана на розширення бізнесу, то як звітувати про весь бізнес в цілому чи його частину
За те, на що просите грантові кошти
 
89. Як порахувати власний внесок?
Якщо ви подаєте заявку на 100 000 гривень (сума гранту) / 75% Х100% = 133 333 гривень (загальна вартість проекту). Власний внесок - це 25% від вартості усього проекту. Грант складає 75% від вартості проекту.
Внесок 25% можна вносити грошовими коштами, товарно-матеріальними цінностями, власною працею чи послугами, нарахованою амортизацією, приміщенням тощо. При цьому витрати мають бути здійснені строго протягом 60 днів - з дня підписання грантової угоди до завершення проекту.
Під час підготовки фінансового звіту з використання грантових коштів зверніть увагу, що витрати приймаються за першою подією (оплата чи постачання). Це означає, що Ви можете включити до витрат у фінансовому звіті отримані на умовах відтермінованого платежу товарно-матеріальні цінності, послуги тощо.
 
90. Чи можу я сплачувати податки мого приватного підприємства за рахунок гранту (поточні чи заборгованість)?
Ні.
 
91. Чи можу я показувати власним внеском свій будинок?
Так, можете, якщо будинок використовується безпосередньо у виробничому процесі чи в процесі реалізації бізнес-плану. При цьому вартість цього будинку береться за визначеною оцінкою на дату початку реалізації бізнес-плану.
 
92. Чи можу я компенсувати витрати пов’язані із працевлаштуванням персоналу проекту (заробітна плата, податки) за рахунок гранту?
Заробітна плата персоналу може бути сплачена за рахунок коштів гранту протягом 60 календарних днів реалізації бізнес-плану, починаючи з дати підписання договору про надання гранту. Податки, а також ЄСВ за рахунок гранту сплачувати не можна. Сплату податків пов’язану з працевлаштуванням можна сплачувати за власні кошти підприємця і це може бути включено в суму власного внеску.
 
93. Які податки я маю сплатити, якщо отримаю грант?
Для платників єдиного податку 1- 2-ї груп сума гранту увійде у сукупний річний дохід за поточний рік. За умови, якщо сукупний річний дохід не перевищить 300 000 гривень для першої групи і 1 500 000 гривень для другої групи, додаткової сплати податків не буде. Для платників єдиного податку  3-ї групи сума податку складатиме  5% від суми гранту (для неплатників ПДВ) або 3%+ПДВ (для платників ПДВ). Для підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, сума гранту увійде у сукупний валовий дохід і буде оподатковуватися податком за загальними правилами (на 2018 рік -18%), а також військовим збором за ставкою 1.5%.
 
94. Скільки можна подати заявок?
Одна особа може подати лише одну заявку.
 
95. Як я дізнаюся, що мій проект підтримано?
Після завершення кожного етапу конкурсу на Вашу електронну адресу, з якої Ви реєструвалися в он-лайн системі, надходитиме відповідна інформація про результати розгляду Вашої заявки.
 
96. Коли приїжджати на захист бізнес-планів?
У разі допуску до відповідного етапу конкурсу, Вам буде надіслано запрошення взяти участь в захисті свого бізнес-плану на засіданні Оціночного комітету.
 
97. У фінансовому плані та плані руху грошових потоків відображаються тільки кошти гранту?
Ні, у фінансовому плані та плані руху грошових потоків відображаються УСІ (грантові, власні і т. п.) кошти необхідні для впровадження бізнес-плану
 
98. Я не фізична особа-підприємець, чи можна мені подавати заявку?
Так, але на момент підписання грантової угоди отримувач гранту повинен буде зареєструватися фізичною особою-підприємцем.
 
99. Як порахувати моє устаткування аби можна було включити його до власного внеску?
Якщо на момент подачі заявки Вашому устаткуванню менше ніж 10 років, то його залишкова вартість розраховується методом прямої амортизації і ця сума може бути зарахована як власний внесок.
 
100. Що мається на увазі в умовах конкурсу, коли говориться «одна сім’я»? Якщо батьки і діти на одному прізвищі, чи вважається це як одна сім’я?
У межах цього грантового конкурсу поняття «одна сім’я» розуміються сім’ї, тобто особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Отже, якщо батьки та їхні діти проживають разом і пов’язані спільним побутом, то це вважається одна сім’я.
 
101. Якщо у мене є автомобіль, то чи можу я його вносити як власний внесок в реалізації бізнес-плану? Як визначити його вартість?
Так, якщо такий автомобіль належить Вами на правах приватної власності і він буде безпосередньо задіяний у виконанні бізнес-плану. Треба мати оцінку його залишкової вартості. Оцінити його вартість Ви можете через проведення експертної оцінки відповідними експертами.
 
102. Он-лайн система передбачає подачу чотирьох сторінок паспорту. У мене пластикова картка-паспорт. Як бути?
У розділі для завантаження 4-х сторінок паспорта старого зразка (дивіться фото), завантажуємо:
Вікно 1: лицьову сторону пластикового паспорта
Вікно 2: зворотну сторону пластикового паспорта
Вікно 3: лицьову сторону довідки про місце реєстрації
Вікно 4: зворотну сторону довідки про місце реєстрації
 
103. Якщо у мене є власне приміщення, то чи можу я його вносити як власний внесок в реалізації бізнес-плану? Яким чином я повинен його оцінити?
Так, якщо таке приміщення належить Вами на правах приватної власності і воно буде безпосередньо задіяне у виконанні бізнес-плану, то таке приміщення може бути зараховане як власний внесок. Оцінити його вартість Ви можете через проведення експертної оцінки відповідними експертами.
 
104. Он-лайн система передбачає додавання третьої сторінки паспорту. Але в моєму паспорті ця сторінка порожня. Моя наступна фотографія міститься на сторінці 5. Яку сторінку треба додавати?
В такому разі Вам необхідно додати саме ту сторінку, замість третьої, на який вклеєне фото.
 
105. Я зараз пишу бізнес-план і шукаю приміщення у оренду. Чи має бути у бізнес-плані прописана адреса того приміщення, де буде реалізовуватися бізнес чи ні?
Має бути зазначено лише назва населеного пункту, де буде орендуватися таке приміщення. Також треба зазначити площу такого приміщення, щоб розуміти розрахунки вартості
 
106. Чи можна у процесі реалізації бізнес-плану щось у ньому змінювати?
Мова про зміни може йти лише у відношенні кошторису використання гранту. Проте такі зміни займаються певний час. Ось чому важливо вже зараз ретельно прораховувати такий бюджет. Щодо змісту бізнес-плану як такого, то в принципі такі зміни не допускаються протягом реалізації чи на етапі його розгляду
 
107. У родині є певне устаткування і його можна використовувати для бізнесу, як власний внесок. Як це правильно оформити?
Якщо це устаткування не належить Вам, а належить іншому члену родини, то в такому разі доведеться укласти договір про безоплатну оренду, щоб оцінити власний внесок. У договорі треба буде показати вартість оренди.
 
108. Наскільки треба деталізувати статті витрат у бюджеті?
Деталізувати до такого ступеня, щоб можна було розуміти на що конкретно буде витрачатися грант. Якщо мова йде про обладнання, то рекомендуємо зазначати назву та специфікацію без зазначення марки. Наприклад, телевізор діагональ 47’’; принтер чорно-білий. Не треба писати назву фірми і занадто деталізувати, вказуйте конфігурацію.
 
109. Чи можна буде здійснювати закупівлю устаткування за кордоном?
Ми рекомендуємо не здійснювати подібні закупівлі за кордоном, оскільки тривалість усіх процедур буде становити більше, ніж термін використання коштів гранту. Також не можна здійснювати закупівель у Російській Федерації та в інших країнах, до яких застосовуються Урядом України санкції.
Можна.
Процес та результати оцінки заявок
1 етап-Оцінка заявок по технічним критеріям
За результатами оцінки 592 заявок, отриманих на Конкурс грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств Донецької, Луганської та Запорізької областей, на відповідність технічним вимогам на другий етап оцінки пройшло 460 заявок, з них: 268 заявок з Донецької області, 156 заявок з Луганської області та 36 з Запорізької області.
2 етап- Експертна оцінка заявок
3 етап – Оцінка Відбірковим комітетом
Список переможців з коротким описом проектів та головних критеріїв проекту (сума гранту, кількість робочих місць)


Впровадження проектів
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->

Результати роботи Творчого центру ТЦК з адміністрування трьох конкурсів Програми грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро, малого та середнього бізнесу в межах цільових територій, а саме в підконтрольних уряду України окремих районах та містах  Донецької, Луганської та Запорізької областей за Програмою ООН із відновлення та розбудови миру


Звітування за проектом
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->
ПОШИРЕНІ ПОМИЛКИ ПОДАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ТА ПАПЕРОВОГО ЗВІТІВ->
Загальні результати Конкурсу

Всього на Конкурс 1 було подано 592 заявки, з яких технічну оцінку не пройшли 133 заявки. До оцінки заявок незалежними експертами було допущено 459 заявок.

За результатами оцінки бізнес планів 181 заявка (101 - з Донецької та 80 - з Луганської областей) отримала більше 45 балів і були запрошені на презентацію/захист своїх бізнес планів перед членами Відбіркових комітетів.

З 181 запрошеного учасника на презентацію/захист своїх бізнес планів  не з’явилося 10 учасників з тих чи інших причин.

За результатами Конкурсу 1 присуджено 143 гранти (61 грант з Донецької області та 82 гранти з Луганської області) на загальну суму 15 205 185 04,00 грн.

У процесі підписання договорів, з тих чи інших причин, від гранту відмовилося 11 переможців Конкурсу.

Нижче наведено список отримувачів грантів.

Номер

бізнес-плану

Назва бізнес плану

Сума гранту, грн

01-0002

Відкриття   майстерні по виготовленню виробів з натуральної шкіри

100 000,00

01-0010

Розширення   та автоматизація виробництва технологічного одягу

169 290,00

01-0018

Ателье   «Шей Да Пари» (ремонт, пошив, вишивка одягу)

72 000,00

01-0022

Производство   питьевой воды ТМ   «Джерело здоров'я»

163 699,00

01-0032

Модернізація   виробничого процесу сільськогосподарського підприємства

167 000,00

01-0041

Производство   крафтовых сыров из козьего и коровьего молока

169 200,00

01-0043

Смачна   кава починається з якісного та свіжообсмаженого зерна

139 650,00

01-0047

Облаштування   гостьового комплексу для розміщення та обслуговування гостей Білокуракинщини

177 000,00

01-0048

Фермерское   хозяйство по выращиванию рыбы  в установке   замкнутого водоснабжения

174 900,00

01-0057

Міні   піцерія на дому «Paradise Pizza»

130 000,00

01-0059

Швейная   мастерская

173 200,00

01-0065

Спортивно   розважальний (лазертаг-клуб) «Вітязь»

147 725,00

01-0068

«Ателье»   и «Изготовление подушек и одеял»

161 850,00

01-0070

3D   печать керамикой

172 000,00

01-0072

Ремонт,   реконструкція  та технічне   обслуговування велосипедів

101 250,00

01-0073

Збільшення   виробництва твердих сирів та площі для їх зберігання

180 000,00

01-0080

 «Славна пекарня» м. Слов’янськ

176 397,00

01-0081

Розширення   сфери діяльності кафе «Славне місто» м. Слов’янськ

162 811,00

01-0090

Пейнтбол   клуб «Sniper»

150 000,00

01-0093

Відкриття   тайм-кафе

121 640,00

01-0095

Подобова   оренда житла ( хостел)

144 215,00

01-0098

«Кіно   з «Єскімо»

153 750,00

01-0103

«Сімейна   птахоферма «Царський Птах»

168 000,00

01-0107

Вирощування   зернових та олійних культур, вирощування свійської птиці (індобройлери,   вутята)

180 000,00

01-0113

Збільшення   обсягів виробництва кондитерського цеху торгової марки Tortonini

170 000,00

01-0118

Майстерня   добра «Тісто»

165 000,00

01-0129

Діагностика   та лікування шкірних новоутворень

39 900,00

01-0133

«Маленька   Франція» - круасани, кава, вафлі та французькі хот-доги

173 465,00

01-0135

Започаткування   мікробізнесу з виробництва жіночого пальто

150 000,00

01-0141

увеличение   производства мягких, твердых сыров и молочной продукции

164 700,00

01-0142

Впровадження   інноваційних технологій декорування керамічних виробів.

172 500,00

01-0150

Вирощування   зернових та олійних культур. Послуги    обробітку земельних ділянок.

175 000,00

01-0154

Семейная   ферма «Мясная ферма»

162 500,00

01-0165

Мини   кофейня

199 250,00

01-0174

Вирощування   і реалізація домашньої птиці бройлера

84 250,00

01-0177

Молочна   ферма

161 400,00

01-0181

Домашнее   яйцо – натуральный продукт

106 944,00

01-0183

Разведение   мясо яичной птицы и инкубация яиц

29 705,00

01-0186

Оригінальний   одяг «Донбас - це Україна»

86 000,00

01-0188

Производство   фруктовых и овощных чипсов

98 360,00

01-0189

Студія   масажу і SPA  Relax

53 000,00

01-0192

Відкритя   французької міні-пекарні на території міста Старобільськ

150 000,00

01-0193

Вирощування   зернових та технічних культур

101 250,00

01-0194

Модернізація   тиру: створення секції стрільби із лука та закритого стрільбища

153 482,00

01-0196

Ательє   з індивідуального виготовлення взуття і шкіряних виробів «RedHorse»

168 910,00

01-0203

Надання   послуг у сфері сільськогосподарської діяльності

112 000,00

01-0205

«Створення   підприємства з виробництва випічки»

101 898,00

01-0208

Від   лану до столу - кафе «Козацька засіка»

170 760,00

01-0215

Выращивание   и переработка сочных кормов для животноводства

160 000,00

01-0217

Організація   й запуск заводу з переробки соняшника в олію

170 000,00

01-0219

Виробництво   та реалізація продуктів бджільництва. Виробництво вуликів і рамок

76 465,00

01-0221

Кафе   сімейного типу АРТиС

73 987,00

01-0222

Мініготель-хостел   «Мій Дім»

171 000,00

01-0227

Розширення   бізнесу,створення міні пекарні з виготовлення лаваша

151 540,00

01-0230

«Торська   сироварня» производство сыров

119 950,00

01-0231

Розширення   виробництва міні-пекарні

165 000,00

01-0232

Створення   птахоферми на території Донецької області

180 000,00

01-0236

Творча   агенція  «Академія свят»

100 200,00

01-0241

Организация   и проведение пейнтбольных игр на открытой площадке

160 297,00

01-0242

Розвиток  ПП «Глорія-Текстиль»

168 750,00

01-0243

Зелена   садиба «ДІМ ЗАКУТАНИЙ В ТЕПЛІНЬ»

127 242,00

01-0245

Закупівля   обладнання   для виробництва   сільськогосподарської продукції високого рівня якості

168 000,00

01-0248

Модернизация   производства керамики путем замены печей обжига

122 540,80

01-0251

Виробництво   готової хлібобулочної та кондитерської продукції із заморожених   напівфабрикатів

167 207,00

01-0254

Організація   доставки готових страв у м. Добропіллі

80 000,00

01-0257

Применение   фрезерно-гравировального станка с ЧПУ при моделировании

85 000,00

01-0270

Промышленное   выращивание чеснока

81 300,00

01-0272

Центр   розваг та дозвілля для дітей «Mini monkey»

125 800,00

01-0276

Вирощування   соняшнику на 70 га в Старобільському районі

157 500,00

01-0278

Бизнес-план   на развитие действующего магазина кофетерия «Мини-маг «Срибный»

118 750,00

01-0280

Расширение   действующего бизнеса, с целью пошива домашнего текстиля.

168 029,00

01-0292

Модернізація   виробництва «Справжня пекарня» та розширення асортименту

161 250,00

01-0293

Відкриття   готелю (хостелу)

174 000,00

01-0301

Перепелиная   міні-ферма

175 200,00

01-0302

Сімейне   кафе з ігровими лабіринтами

174 000,00

01-0303

Відкриття   йога-студії «Тиша»

169 530,00

01-0304

Ювелирная   мастерская

101 400,00

01-0306

Виробництво   ковбас з курячого м’яса

144 528,00

01-0318

Создание   семейного товарно-молочного    фермерского  хозяйства «Звездочка»

168 100,00

01-0319

Відкриття   кав'ярні в м. Покровськ

172 000,00

01-0323

Лазертаг   клуб «Red Line»

125 918,00

01-0332

Зимняя   Экотеплица

125 019,00

01-0343

Дитячий   розважальний центр з батутною ареною «Cool jumper»

171 100,00

01-0346

Изготовление   кожаных аксессуаров с ручным тиснением

106 026,00

01-0349

Комплекс   гостинності в міні-готелі «Хостел»

168 835,00

01-0355

Вирощування   курей бройлерів

172 178,00

01-0357

Расширение   существующего бизнеса в сфере услуг

67 063,00

01-0359

Вирощування   та розведення домашньої птиці на   м’ясо та яйце

152 000,00

01-0360

Збільшення   виготовлення виробів з кераміки

130 800,00

01-0361

Ферма   з вирощування овочів та ягід на   власній землі

171 340,00

01-0363

Хостел

150 000,00

01-0366

Услуги   населению – производство верхней трикотажной одежды

167 000,00

01-0368

Вирощування  зернових культур та розведення ВРХ

170 000,00

01-0370

Висадка   та догляд саду волоського горіха

175 000,00

01-0374

Виготовлення   еструдировваних та гранульованих кормів для тварин    

133 500,00

01-0381

Производство   зерновых и масляничных культур

164 000,00

01-0382

Заготівля   сіна

165 000,00

01-0388

Ресторан   «МОНРО»

175 500,00

01-0389

Виробництво   зернових та олійних культур

124 830,00

01-0393

Модернізація   виробництва шляхом включення до виробничого ланцюга необхідного обладнання

170 000,00

01-0395

Впровадження   послуг очистки та калібрування зерна    на базі СФГ «Мрія»

171 000,00

01-0397

Виготовлення   напівфабрикатів

150 000,00

01-0400

Створення   пташиної ферми з власним виробництвом кормів

65 350,00

01-0401

ІТЦ   «Зелена Кремінна»

109 170,00

01-0406

Монтаж   та встановлення модулів сушарки керамічних виробів

170 000,00

01-0413

Мобільна   студія з оформлення та проведення тематичних дитячих свят

112 000,00

01-0420

Смаження   зернової кави

172 100,00

01-0429

Майстерня   з пошиття домашнього текстилю та виробів для малюків

152 400,00

01-0430

Розширення   швейного цеху торгової марки «Alma   Keim»

180 000,00

01-0432

Мини   гостиница (Хостел) на территории Славянского курорт

156 520,00

01-0435

Зерно+

170 000,00

01-0437

Расширение   молочной фермы путем приобретение крс   

150 000,00

01-0441

Виробництво   дитячого одягу

75 000,00

01-0442

Создание   сертифицированного производства полимерной тары пищевого и медицинского   назначения.

139 303,00

01-0444

Фабрика   домашнего мороженого

171 000,00

01-0445

Модернізація   печей для випалу керамічної продукції

123 750,00

01-0447

Збільшення   виробництва зернових та олійних культур, іх логістика

175 000,00

01-0455

Детский   центр развития и развлечения «Лимпопо»

171 000,00

01-0462

«Айдар-Тур»

126 450,00

01-0465

Переработка   мяса

180 000,00

01-0466

Введення   нової олійної культури у сівозміну    сільськогосподарського підприємства

53 000,00

01-0472

Street   food

83 000,00

01-0473

Домашня   молочна кухня

168 725,00

01-0475

Розширення   виробництва керамічних печей для задоволення потреб експортного направлення

171 145,00

01-0480

Вирощування   ефіроолійних культур з метою отримання ефірних олій.

124 000,00

01-0483

Территория здорового отдыха «VALEO»

169 000,00

01-0487

Власна   Пекарня «Люблен»

150 000,00

01-0493

«Доступне   житло для тимчасового проживання міні-готель «Краще тут»

172 000,00

01-0495

Цех   по пошиву одежды

148 034,00

01-0499

Модернизация  мастерской по ремонту одежды с внедрением новых  услуг

40 000,00

01-0503

Пошив  мягких контейнеров  для выращивания и транспортировки саженцев

94 047,00

01-0521

Застосування   сучасних технологій при розширенні виробництва виготовлення напівфабрикатів

171 953,00

01-0524

Центр   екскурсій та профорієнтації «Моя справа»

52 800,00

01-0529

Молоко   за європейськими нормами

152 216,25

01-0530

Виробництво   екоодягу та текстильної сувенірної продукції з елементами вишивки»

161 526,00

01-0533

Міні   ферма

76 000,00

01-0535

Организация   предприятия общественного питания в сегменте Fast Food

146 886,00

01-0536

Розширення  послуг    у  існуючій  кав'ярні

127 500,00

01-0540

Відкриття   двох квест-кімнат «Мафія» та «Капітан Америка»

135 300,00

01-0544

Перепилиная   ферма

170 000,00

01-0551

«Розширення   бізнесу – Зерновий напрямок»

168 000,00

01-0566

Производство   сухих завтраков. Интенсификация, автоматизация, механизация производства.

172 000,00

01-0572

Тренінговий   центр/антикафе української сучасності «Птах»

116 879,00

 

=============================================================

 

За результатами Конкурсу 1А присуджено 34 гранти (20 грантів з Донецької області та 34 гранти з Запорізької області) на загальну суму 5 015 757,25 грн.

Номер бізнес-плану

Назва бізнес плану

Сума гранту, грн

1А-0030

Приобретение   современного оборудования для развития хлебобулочного производства

172 000,00

1А-0062

Развитие   производства козьего молока

175 000,00

1А-0066

Постройка   бассейна на базе отдыха

170 000,00

А1-0096

Організація   майстерні з виготовлення постільної білизни та домашнього текстилю

147 000,00

1А-0120

Овочеві   напівфабрикати

175 000,00

1А-0134

Хостел «Валіза»

180 000,00

1А-0147

Розширення  існуючого бізнесу 

170 000,00

1А-0160

Туристичний   кластер Приазов’я

180 000,00

1А-0167

Відкриття   кавової точки з десертами

121 875,00

1А-0178

Розширення   виробництва олії, борошна та шроту з насіння олійних культур

85 880,25

1А-0190

Еко-Корм

160 000,00

1А-0195

Розширення   бізнесу шляхом реновації  кафетерія при готелі

122 867,00

1А-0202

Туристично-відпочинковий   центр «Музей-садиба   родини Крігер»

169 000,00

1А-0204

Розширення   бізнесу за рахунок упаковки продукції та встановлення шокової заморозки

135 000,00

1А-0211

Антикафе   «Територія свободи»

170 650,00

1А-0214

«Пригоди   на каяках»: розвиток туристично-розважальної сфери

64 314,00

1А-0244

Вирощування   зелені, мікрозелені, харчових квітів шляхом гідропоніки цілий рік у   приміщенні

171 334,00

1А-0262

Родинна   Коптильня

146 620,00

1А-0297

Спортивно-розважальний   клуб «Тотем:  дух меча і лука»

180 000,00

1А-0333

Производство   столового текстиля

40 272,00

1А-0350

Чоловічі   сорочки в стилі етно

70 000,00

1А-0351

Модернизация   производства хлеба и хлебобулочных изделий

160 000,00

1А-0352

Пошив   авторського одягу для жінок та дітей України

150 000,00

1А-0369

Виробництво   екологічної рослинної олії з насіння олійних культур

168 781,00

1А-0373

Розширення   надання послуг зеленого туризму в Новопетрівці в осінньо-зимовий період

160 124,00

1А-0398

Благоустрій   та розширення асортименту діючого   кафе

170 600,00

1А-0427

відкриття   міні-кондитерської, кафе

171 100,00

1А-0466

Введення   нової олійної культури у сівозміну сільськогосподарського підприємства

181 120,00

1А-0476

Розширення   виробничої компанії з переробки пластикових відходів в Маріуполі

165 000,00

1А-0478

Виготовлення   меблів в стилі ЛОФТ для кафе, барів, готелів, хостелів

171 000,00

1А-0489

Закусочная

56 250,00

1А-0509

Покровські   Чани

170 000,00

1А-0542

Организация   участка ультрафиолетовой печати

160 000,00

1А-0569

Лазерные   инновации

124 970,00 

 

Політики Конкурсу
АНТИКОРУПЦІЙНА ПОЛІТИКА ПРОГРАМИ ГРАНТІВ ->
ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ У ВИПАДКУ ПОРУШЕННЯ ОТРИМУВАЧЕМ ГРАНТУ УМОВ ДОГОВОРУ ПРО ГРАНТ->
ПОРЯДОК ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ПОВЕРНУТИХ ГРАНТОВИХ КОШТІВ ТА ПРИДБАНОГО ОБЛАДНАННЯ В РАМКАХ КОНКУРСУ ГРАНТІВ->
ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ У ВИПАДКУ ВСТАНОВЛЕННЯ ЇХ НЕЦІЛЬОВОГО ВИКОРИСТАННЯ->
Назад до змісту