KOHKУPC 3 - Grant

Title
Перейти до контакту

KOHKУPC 3ПРОГРАМА ООН ІЗ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗБУДОВИ МИРУ
ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС ГРАНТІВ НА ЗАПОЧАТКУВАННЯ, ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ МІКРО, МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ ОКРЕМИХ РАЙОНІВ ТА МІСТ ДОНЕЦЬКОЇ, ЛУГАНСЬКОЇ ТА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ
 
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
 
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
 
Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в окремих районах та містах Запорізької області уздовж узбережжя Азовського моря. З метою системного та сталого розвитку пріоритетних секторів економіки цільових регіонів, грантова підтримка надаватиметься для реалізації бізнес-проєктів:
 
ЛОТ 1. У підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей для діяльності в таких секторах: 1) Виготовлення кераміки і гончарних виробів, посуду, сувенірної продукції тощо; 2) Виробництво текстильної продукції та одягу, виготовлення та ремонт швейних виробів; 3) Підтримка індустрії гостинності (індустрія краси та здоров’я підтримуватись не буде); 4) Виробництво харчових продуктів; 5) Виробництво зернових та олійних культур; 6) Виробництво яловичини та коров'ячого молока; 7) Виробництво м'яса домашньої птиці та яєць.
ЛОТ 2. В окремих районах Запорізької області (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький, Мелітопольський та Токмацький) та в Мангушському, Волноваському і Нікольському районах і місті Маріуполь Донецької області для діяльності в таких секторах: 1) Виробництво устаткування та інжинірингові послуги; 2) Виробництво текстильної продукції та одягу; 3) Підтримка індустрії гостинності (індустрія краси та здоров’я підтримуватись не буде); 4) Виробництво харчових продуктів; 5) Виробництво зернових та олійних культур; 6) Виробництво яловичини та коров'ячого молока; 7) Вирощування овочів та фруктів.
   
Максимальна сума одного гранту: до 6,500 євро в гривневому еквіваленті.
 
У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь: і) Фізичні особи, які є повнолітніми, дієздатними та правоздатними громадянами України та постійно проживають на відповідних цільових територіях; іі) товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ); ііі) фермерські господарства (ФГ); та v) приватні підприємства (ПП).
 
НЕ можуть претендувати на отримання гранту: i) одночасно особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках. У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини; ii) Особи, що отримували фінансування на започаткування, відновлення чи розвиток бізнесу від Програми ООН із відновлення та розбудови миру чи інших проєктів міжнародної технічної допомоги впродовж останніх 12 місяців.
 
Детальна інформація про конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-планів та інструкція з подачі онлайн заявки розміщені в Посібнику з підготовки та подання заявок на участь у конкурсі .
 
Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою info@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0 (800) 406 411.
 
Для участі в конкурсі бажаючі повинні заповнити заявку і з необхідними додатками подати її ВИКЛЮЧНО через онлайн систему прийому заявок за посиланням grant.ccc-tck.org.ua.
 
Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 3 травня 2020 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.

ПОСІБНИК З ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У III-му КОНКУРСІ ->
РОЗКЛАД ІНФОРМАЦІЙНИХ СЕСІЙ ->
ОГОЛОШЕННЯ->
АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА->,
додаток А->, додаток В->, додаток С->
ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ, ПОДАЧІ ТА ПРЕЗЕНТАЦІЇ БІЗНЕС-ПЛАНІВ->У Донецькій, Луганській та Запорізькій областях підписали грантові угоди на розвиток бізнесу переможці третього конкурсу за Програмою ООН із відновлення та розбудови миру
 
3-5 серпня 2020 року відбулось підписання грантових угод  у межах третього конкурсу грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро, малих та середніх підприємств окремих районів та міст Донецької , Луганської та Запорізької областей, а саме:
 
 • у Сєверодонецьку (Луганська область) – 3 серпня;
 • у Краматорську (Донецька область) – 4 та 5 серпня;
 • у Маріуполі (Донецька область) – 4 серпня;
 • у Бердянську (Запорізька область) – 5 серпня.
       
Під час заходів із підписання угод Адміністратор грантового конкурсу БФ «Творчий центр ТЦК» провів інформаційні сесії, на яких ознайомив грантерів із правилами та вимогами стосовно використання коштів благодійного гранту та звітування за проектами, а також відповів на їхні практичні запитання.
 
Для впровадження бізнес-проєктів переможців третього конкурсу грантів за визначеними Програмою ООН секторами економіки у Донецькій області було підписано 75 грантових угод, у Луганській області – 37, у Запорізькій області – 31.
 
Додаткова інформація: Програма грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро, малого та середнього бізнесу в межах цільових територій, а саме в підконтрольних уряду України окремих районах та містах  Донецької , Луганської та Запорізької областей фінансується ООН та адмініструється БФ «Творчий центр ТЦК».

**************************************
Оцінку першого етапу завершено
 
На Конкурс 3 надійшло 833 онлайн заявки. Після оцінки І етапу, 247 з них були відхилені як такі, що не відповідають технічним критеріям Конкурсу.
 
586 заявників отримали позитивну відповідь і їхні заявки перейшли на ІІ етап, на якому буде здійснена оцінка якості бізнес-планів незалежними експертами.
 
За областями, на ІІ етап пройшли заявки з:
 
Донецької області – 333, Луганської області – 149, Запорізької області - 104 заявки.
 
Поширені помилки, що були виявлені під час І етапу оцінки:
 
 1. Завантаження додатків у довільній формі замість Аплікаційної форми та додатків А, В, С.
 2. Завантаження додатків встановленої форми, але які не були заповнені інформацією про проєкт.
 3. Недостатній розмір власного внеску.
 4. Запитувана сума гранту значно перевищує 6500 Євро у гривневому еквіваленті.
 5. Невідповідність заявки пріоритетним секторам економіки.
 6. Подання заявки не українською мовою.
 7. Відсутність необхідних особистих документів: копії сторінок паспорта з реєстрацією та ІНН, або довідки про місце реєстрації.
 8. Невідповідність заявника ЛОТу, за яким подана заявка.
 9. Подання заявки не громадянами України.
 10. Подання заявки жителями областей, що не входять у географію проєкту.
                   
=================================================
Презентація Конкурсу грантів на започаткування, відновлення та розширення  мікро, малих та середніх підприємств окремих районів та міст Донецької, Луганської та Запорізької областей

Розташування: Фейсбук сторінка ТЦК - www.facebook.com/ccc.creative.centre
Опис: Під час презентації будуть надані відповіді на питання заявників та надані роз’яснення окремих умов Конкурсу. Окрім того, будуть проговорені найбільш поширені помилки конкурсантів та шляхи їх уникнуення. Конкурс відбувається в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Дата та час проведення:
21.04.2020, 12.00 - 14.00
22.04.2020, 12.00 - 14.00
23.04.2020, 12.00 - 14.00
24.04.2020, 12.00 - 14.00
27.04.2020, 12.00 - 14.00
28.04.2020, 12.00 - 14.00
Умови участі Для участі в презентації ви повинні:
 • зайти на Фейсбук сторінку ТЦК - www.facebook.com/ccc.creative.centre у вказані дати та години;
 • написати своє запитання;
 • дочекатись відповіді.

!!!  Будь ласка, перед написанням свого запитання, уважно прочитайте умови Конкурсу, Посібник з підготовки бізнес планів, типові помилки заявників на сайті Конкурсу my-ccc.org/kohkypc-3.

!!!   Не будуть розглядатися питання, відповіді на які містяться у згаданих документах
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ

 
1.      Який курс використовувати при підготовці заявки?
При підготовці грантової заявки і розрахунку суми гранту в гривні потрібно використовували офіційний курс НБУ на дату подання заявки. Але, звертаємо Вашу увагу, що при підписанні грантових угод фактичні суму гранту будуть переглядатися згідно курсу НБУ на дату підписання угод. У випадку зниження офіційного курсу НБУ на дату підписання угод відносно курсу, за яким проводилися розрахунки грантових заявок, суми курсової різниці мають бути покриті за рахунок власних внесків учасників конкурсу.
 
2.      Яка відповідальність за порушення вимог, обмежень конкурсу (наприклад, обладнання, придбане за кошти гранту, було передано третім особам)?
Отримувач гранту повинен буде повернути грантові кошти/обладнання.
 
3.      Якщо заявник розпочав вже певну діяльність, наприклад придбав деякі товари до підписання договору/отримання грантових коштів проєкт, як це можна врахувати в заявці?
В заявці це повинно бути відображено як власний внесок.
 
4.      ФОП зареєстрований у м. Токмак. Чи можна здійснювати підприємницьку діяльність в межах проєкту на інших цільових територіях?
Так, місцем реєстрації ФОП чи підприємства іншої форми власності та місцем ведення господарської діяльності обов’язково мають бути підконтрольні Уряду України райони Донецької та Луганської областей та окремі райони Запорізької області, водночас, місце реєстрації та місце ведення господарської діяльності можуть не співпадати при умові, що і реєстрація і місце ведення господарської діяльності знаходяться в межах цільових територій, вказаних в умовах конкурсу.
 
5.      Чи може сплата ЄСВ бути врахована як свій внесок?
Так, на час дії проєкту, тобто не більше двох місяців.
 
6.      Розшифруйте, будь ласка, сектор «зернові та олійні культури». Які саме види діяльності маються на увазі?
Будь-який вид діяльності пов'язаний з вирощуванням, обробкою, переробкою, збутом та логістикою зернових та олійних культур.
 
7.      Де можна взяти інформацію для опису маркетингової частини бізнес-плану? В якому обсязі слід подавати таку інформацію?
В аплікаційній формі зазначено, яка саме інформація має бути надана. Її об’єм не повинен перевищити 350 слів. В Посібнику надано приклад опису маркетингової частини бізнес-плану.
 
8.      Які наслідки для отримувача гранту, якщо бізнес «не пішов»? Чи треба буде повертати обладнання, наприклад?
Повернення коштів та обладнання відбувається у випадку невиконання умов грантової угоди (приклад контракту наведений в Посібнику з підготовки та подання заявок .
 
9.      Чи можуть грантові кошти витрачатися на рекламу, юридичні послуги та інше? (Чи передбачене грантом фінансування витрат на закупівлю послуг для забезпечення розвитку бізнесу – рекламні, юридичні та інші?).
Грантові кошти можуть бути використані на рекламні, юридичні чи інші послуги в межах 10-15% вартості гранту.
 
10.  Чи є вимога, що неможна закривати ФОП протягом 24 місяців з отримання гранту? Уточніть, будь ласка, цей термін.
Такої вимоги немає.
 
11.  Як довго буде прийматися рішення про визначення переможців конкурсу?
До 2-2,5 місяців після закриття конкурсу.
 
12.  З якого моменту починається відлік 60 днів, протягом яких має реалізуватися проєкт?
З дати підписання контракту між підприємцем/підприємством та ТЦК.
 
13.  Бажано отримати тлумачення по цільовим секторам. Зокрема, цікавить класифікація робіт по харчовій промисловості та сільському господарству.
Грант надається на створення та/або розширення підприємств, які працюють у визначених у оголошенні пріоритетних для програми секторах економіки. Прив’язки до класифікаторів відсутня.
 
14.  Яким чином заявникам буде надходити інформація про результати оцінки?
Після кожного етапу оцінки на вашу електронну адресу, вказану при реєстрації, буде відправлений автоматичний лист-повідомлення.
 
15.  Чи дозволяє реєстрація в електронній системі конкурсу отримувати в подальшому інформацію по іншим конкурсам?
Ви реєструєтесь в онлайн системі лише для подачі бізнес проєкту на поточний конкурс. Інформацію про наступні конкурси можна буде знайти на офіційних інформаційних ресурсах ПРООН, а також на сайті ТЦК - www.ccc-tck.org.ua/active; окремому сайті грантової програми - http://my-ccc.org/ та на сторінці ТЦК в соціальній мережі Facebook.
 
16.  Яким чином зазначати номер мобільного телефону?
Мобільний номер телефону повинен бути зазначений у форматі +380 . При введені номеру у заявці, система надає підказку.
 
17.  Щодо навчання бізнес-плануванню, чи враховується те, яке проходили раніше через центр зайнятості?
Ні. Під час реєстрації заявки на грантовий конкурс збирається інформація лише щодо участі конкурсанта в бізнес-тренінгах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, однак учасники навчальних програм не мають переваги при визначенні переможців грантового конкурсу.
 
18.  Чи є необхідність сканувати всі сторінки паспорту, де є фотографії?
Ні, лише 1, 2, 3 сторінки паспорту громадянина України та сторінку паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію постійного місця проживання.
 
19.  Якщо заявник зареєстрований як ФОП, але в переліку його видів діяльності немає жодного з тих, за якими оголошено конкурс, що слід робити?
Після отримання інформації, що ваша заявка перемогла необхідно буде додати відповідний до діяльності КВЕД.
 
20.  Чи вважається започаткуванням нового бізнесу відкриття нового виду діяльності, якщо заявник вже зареєстрований як ФОП?
Так, якщо це новий вид бізнесу.
 
21.  Чи може подаватися заявка на участь у конкурсі за декількома секторами (видами діяльності) одночасно?
Ні, необхідно обрати один сектор.
 
22.  В якій валюті здійснюються розрахунки в бізнес-плані?
Розрахунки здійснюються в гривнях.
 
23.  Який курс валюти застосовується для розрахунків бізнес-плану?
Курс Європейського Союзу, який установлюється на початку місяця.
 
24.  Чи може бути сума проєкту (бізнес-плану) вища, ніж 6,5 тис. євро (Чи є обмеження щодо вартості проєкту)?
Обмежень щодо вартості бізнес-проєкту немає, однак сума гранту, наданого Програмою ООН з відновлення та розбудови миру, не може перевищувати 6,500 євро в гривневому еквіваленті. Заявник може збільшувати вартість проєкту завдяки власним внескам.
 
25.  В Україні деякі види діяльності не потребують реєстрації як ФОП. Відповідно до цього, чи можуть такі люди взяти участь у конкурсі (наприклад, створення сімейної ферми)?
Грантова програма впроваджується на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств, тому офіційна реєстрація – обов’язкова умова.
 
26.  Термін реалізації проєкту 60 днів – виключно для всіх, незважаючи на сезонність окремих видів діяльності?
Так.
 
27.  Чи може бути предметом фінансування за проєктом придбання обладнання?
Так.
 
28.  Чи можуть у конкурсі брати участь ТОВ, філії юридичних осіб?
Так, можуть брати участь ФОП, ТОВ, фермерські господарства та приватні підприємства. Детальна інформація надана в Посібнику з підготовки та подання заявок, розділ 5.
 
29.  Як можна дізнаватися про те, скільки заявок на конкурс подано, скільки пройшли етапи оцінювання і т. ін.?
Інформація про це буде оприлюднена на сайті ТЦК.
 
30.  Якщо у першому конкурсі заявник потрапив до списку очікування, чи треба подаватися на другий (третій) конкурси знову?
Учасник має право подаватися на подальші конкурси, окрім випадків вказаних в умовах конкурсу 3 (див. Посібник з підготовки та подання заявок, розділ 5).
 
31.  Якщо у першому конкурсі заявник не визнаний переможцем, чи може він подаватися на інші наступні конкурси?
Так.
 
32.  Якщо заявник визнаний переможцем у першому конкурсі, чи може він подаватися й на інші наступні конкурси?
Ні, не може. Умовами конкурсу зазначено, що не мають право подавати заявку: «Особи, що отримували фінансування на започаткування, відновлення чи розвиток бізнесу від Програми ООН із відновлення та розбудови миру чи інших проєктів міжнародної технічної допомоги впродовж останніх 12 місяців.»
 
33.  Чи будуть проінформовані заявники про потрапляння на наступний етап оцінки?
Так, буде відправлено автоматичний електронний лист.
 
34.  Чи буде викладений у широкому доступі на сайті посібник з оцінки? Де можна дізнатися про критерії оцінювання?
В оголошені конкурсу і Посібнику з підготовки та подання заявок описані критерії і процедура оцінки.
 
35.  Яким чином кошти будуть передані переможцю?
Кошти будуть передані через банківський переказ.
 
36.  Якщо ФОП зупинив свою діяльність до оголошення конкурсу, а тепер знову буде відкривати, чи вважається це оновленням бізнесу?
Так, якщо він/вона був підприємцем і закрився, то відкриття після отримання гранту – це відновлення діяльності.
 
37.  Чи не погіршить експертну оцінку той факт, що ФОП є платником податків за першою групою, у зв’язку з чим не може створювати робочі місця?
Ні, якщо створення робочих місць не є умовою конкурсу.
 
38.  Чи може член родини бути зазначений у бізнес-плані як працівник (якщо бізнес-планом передбачене створення робочих місць)?
Так.
 
39.  У проєкті можуть брати участь тільки внутрішньо переміщені особи?
Ні, у конкурсі можуть брати участь усі, хто проживає та планує свою бізнес-діяльність у зазначених в оголошенні районах.
 
40.  Чи входять до індустрії гостинності перукарні, салони краси?
Індустрія гостинності - це широка категорія галузей сфери послуг, що включає готельно-ресторанний сектор, туризм, індустрія розваг та відпочинку, об’єкти краєзнавчо-туристичної діяльності, транспортне обслуговування туристичних об’єктів, культурно-розважальні центри та суміжні напрямки бізнесу). Індустрія краси та здоров’я підтримуватись не буде; Перукарні та салони краси не є пріоритетом цього конкурсу і не будуть підтримані.
 
41.  Чи можуть декілька підприємців поєднатися для отримання більшої суми гранту, у зв’язку з тим, що окремі види діяльності вимагають значних початкових внесків (наприклад, виробництво харчових продуктів)?
Ні.
 
42.  Якщо нерухомість, б/у обладнання вже куплені, чи може це бути враховане як 25% власного внеску?
Так.
 
43.  Чи фінансуються маркетингові заходи, спрямовані на розвиток бізнесу?
Ні, якщо це основна діяльність по проєкту.
 
44.  Як освоїти кошти, якщо вид діяльності сезонний (наприклад, зернові та олійні культури)?
Відповідно до сезону. У такому випадку грантер має здійснити всі закупівлі, передбачені кошторисом грантового проєкту, заключити всі угоди з постачальниками та оплатити всі послуги, необхідні для старту бізнесу одразу після початку сезону. Зобов’язання щодо виконання умов грантової угоди, відкладених через сезонність залишаються за грантером, так само, як і право ТЦК і Програми ООН із відновлення та розбудови миру на проведення моніторингу діяльності грантера та перевірку виконання умов грантової угоди.
 
45.  Чи фінансується придбання франшизи?
Так.
 
46.  Чи можна закуповувати обладнання не вітчизняного виробництва?
Так, однак на момент купівлі обладнання воно має фізично знаходитися в Україні.
 
47.  Чи фінансується оренда обладнання?
Це не забороняється, але під час оцінки бізнес-проєкту вважається фактором ризику для сталості бізнесу, адже договір оренди не надає права власності і може бути припинений в будь-який час.
 
48.  Чи має значення, яка група ФОП?
Ні.
 
49.  Якщо маркетинг, просування – це частина бізнесу, чи може це бути показане як свій внесок?
Так.
 
50.  Чи можна закуповувати нове обладнання, але яке не має ліцензії чи іншого належного оформлення?
Ні, якщо таке оформлення є обов’язковим відповідно до Законодавства.
 
51.  Чи може земельна ділянка виступати як власний внесок?
Так, якщо вона має номер в кадастрі і оціночну вартість. Також Ви мусите мати право власності на ділянку або мати договір оренди.
 
52.  Чи є обмеження щодо віку для участі у конкурсі?
Ні. У конкурсі можуть брати участь повнолітні громадяни України.
 
53.  Чи можу я подавати заявку від свого імені, якщо ФОП зареєстроване на дружину?
Ні. Отримати грантові кошти має право виключно сам заявник.
 
54.  Якими мовами може бути написаний бізнес-план?
Бізнес-план повинен буде написаний українською мовою.
 
55. Чи будуть повертатися на доопрацювання бізнес-плани після першого етапу оцінювання?
Ні.
 
56.  Чи можливо додати колонки у формах, якщо термін настання прибутковості перевищить 12 місяців?
Ні, форми підлягають лише заповненню. Корегування/додавання/видалення колонок забороняється.
 
57.  В аплікаційній формі є питання, чи проходив Заявник навчання з бізнес-планування, що проводилося в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Де й коли можна пройти це навчання? Що мається на увазі?
Оголошення про тренінги публікуються офіційних ресурсах Програми ООН із відновлення та розбудови миру:
 
 • www.ua.undp.org
 • facebook.com/UNDPUkraine
 • twitter.com/UNDPUkraine
 • instagram.com/undpukraine
       
Учасникам навчальних програм не надається жодної переваги при визначенні переможців грантового конкурсу.
 
58.  Чи можуть бути заявником організації, юридичні особи, або тільки ФОП?
У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь:
 
 • фізичні особи (на момент підписання контракту мають бути зареєстрованим як ФОП), які є повнолітніми, дієздатними та правоздатними громадянами України та постійно проживають на відповідних цільових територіях;
 • товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), зареєстровані на момент подачі заявки на відповідних цільових територіях;
 • фермерські господарства (ФГ), зареєстровані на момент подачі заявки на відповідних цільових територіях; та
 • приватні підприємства (ПП), зареєстровані на момент подачі заявки на відповідних цільових територіях.
       
59.  Чи відносяться фермерські господарства до тих, хто може подавати заявки?
Так, відносяться. За умови їх належної реєстрації та відповідності умовам та вимогам конкурсу.
 
60.  Законодавством України дозволено, якщо у готельному закладі тимчасового проживання розміщується до 30 осіб, не реєструватися як ФОП. Чи обов’язково в подібній ситуації реєструватися як ФОП, щоб мати право брати участь у Програмі?
Так, обов’язково, оскільки Договір про грант буде підписано виключно з юридично оформленою особою (ФОП, ФГ, ПП, ТОВ).
 
61.  Чи включатиметься благодійна допомога, надана переможцю конкурсу, до оподатковуваних доходів ФОП?
Так.
 
62.  Чи можна подавати проєкт, в якому передбачене фінансування придбання сонячної панелі для готелю або фермерського господарства?
Так, але необхідно слідувати всім вимогам щодо установки сонячної панелі і мати всі необхідні дозволи.
 
63.  Стосовно конкретно сонячних панелей: це досить тривалий процес – отримання дозволу на розширення потужностей, у зв’язку з чим практично неможливо вкластися у 60 днів, протягом яких може діяти проєкт. Якщо не встигли отримати дозвіл та придбати обладнання, які наслідки для отримувача гранту?
Кошти не будуть надані
 
64.  Які бувають штрафні санкції?
Будь ласка дивіться Порядки повернення коштів та передачі коштів та обладнання.
 
65.  Чи можна використовувати грантові кошти для ремонту, будівництва?
Так. Однак, потрібно враховувати, що термін виконання грантової угоди, включно з усіма підготовчими роботами та закупівлею обладнання, не може перевищувати 60 днів.
 
66.  «Розширення», «відновлення», «започаткування» бізнесу трактується з юридичної точки зору або ситуаційно стосовно проєкту?
Ситуаційно відносно вашого проєкту. В межах поточного конкурсу інформація має виключно статистичний характер
 
67.  Чи є вимога проводити тендер у системі ProZorro?
Ні.
 
68.  З чого слід виходити, заповнюючи графу «Залишок коштів на початок місяця» у першому місяці проєкту (додаток С. План руху грошових коштів)?
Детального прорахунку бізнес-плану, та врахуванні операційних витрат та оперативної діяльності. Додаткова інформація щодо заповнення форм знаходиться у Посібнику з підготовки та подання заявок.
 
69.  По якому курсу євро готувати бюджет?
Курс Європейського Союзу, який установлюється на початку місяця.
 
70.  Чи можна включати доставку та монтаж у вартість обладнання в бюджеті бізнес-проєкту?
Так.
 
71.  Як показати у власному внеску вживаний автомобіль?
Даний внесок має бути відображений у поточній вартості.
 
72.  Чи може бути власний внесок більше 25%?
Так, 25% це мінімальний внесок до проєкту, але заявник може зробити його більшим.
 
73.  Як перевірити, що файли завантажені неправильно?
Якщо Ви не впевнені, то перезавантажте правильними файлами, оскільки онлайн-система завжди зберігає останній завантажений файл.
 
74.  Чи можна подавати  заявку , якщо не пройшов 1 та 2 конкурси?
Так.
 
75.  Чи потрібні рахунки на придбання обладнання на етапі написання бізнес- плану?
Ні, на даному етапі заявник не повинен додавати таку документацію.
 
76.  Яка процедура інформування щодо листів реєстрації?
На електронну скриньку, вказану при реєстрації, надійде автоматична відповідь.
 
77.  Чи можна писати бізнес план, якщо бізнес має ознаки сезонності?
Так, але приймайте до уваги той факт, що Ви повинні будете реалізувати проєкт протягом 60 днів з дати підписання договору, якщо проєкт буде схвалений.
 
78.  Чи підходять такі види як бджолярство та вирощування равликів?
Ці види діяльності не входять до пріоритетних напрямків програми.
 
79.  Чи можна використовувати «породисту корову» у якості власного  внеску?
Так.
 
80.  Як оцінюється власний внесок «будівля»?
Такий внесок має бути оцінений по ринковій вартості.
 
81.  Якщо заявка подана на розширення бізнесу, то як звітувати про весь бізнес в цілому чи його частину
Звітувати необхідно буде за ту частину, на що були виділені грантові кошти.
 
82.  Як порахувати власний внесок?
Якщо Ви подаєте заявку на отримання 100 000 гривень (сума гранту). Це є лише 75% від вартості вашого проєкту. Вам необхідно зробити власний внесок у 25%, або 33,333.00 гривень. Тобто загальна вартісь проєкту буде 100,000.00 + 33,333.00 = 133,333.00.
Власний внесок - це 25% від вартості усього проєкту. Грант складає 75% від вартості проєкту.
Внесок 25% можна вносити грошовими коштами, товарно-матеріальними цінностями, власною працею чи послугами, нарахованою амортизацією, приміщенням тощо. При цьому витрати мають бути здійснені суворо протягом 60 днів - з дня підписання грантової угоди до завершення проєкту.
Під час підготовки фінансового звіту з використання грантових коштів зверніть увагу, що витрати приймаються за першою подією (оплата чи постачання). Це означає, що Ви можете включити до витрат у фінансовому звіті отримані на умовах відтермінованого платежу товарно-матеріальні цінності, послуги тощо.
 
83.  Чи можу я сплачувати податки мого приватного підприємства за рахунок гранту (поточні чи заборгованість)?
Ні.
 
84.  Чи можу я показувати власним внеском свій будинок?
Так, можете, якщо будинок використовується безпосередньо у виробничому процесі чи в процесі реалізації бізнес-плану. При цьому вартість цього будинку береться за визначеною оцінкою на дату початку реалізації бізнес-плану.
 
85.  Чи можу я компенсувати витрати пов’язані із працевлаштуванням персоналу проєкту (заробітна плата, податки) за рахунок гранту?
Заробітна плата персоналу може бути сплачена за рахунок коштів гранту протягом 60 календарних днів реалізації бізнес-плану, починаючи з дати підписання договору про надання гранту. Податки, а також ЄСВ за рахунок гранту сплачувати не можна. Сплату податків пов’язану з працевлаштуванням можна сплачувати за власні кошти підприємця і це може бути включено в суму власного внеску.
 
86.  Які податки я маю сплатити, якщо отримаю грант?
Для платників єдиного податку 1- 2-ї груп сума гранту увійде у сукупний річний дохід за поточний рік.  За умови, якщо сукупний річний дохід не перевищить 1 000 000 гривень для першої групи і 5 000 000  гривень для другої групи, додаткової сплати податків не буде. Для платників єдиного податку  3-ї групи сума податку складатиме  5% від суми гранту (для неплатників ПДВ)  або 3%+ПДВ (для платників ПДВ). Для підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, сума гранту увійде у сукупний валовий дохід і буде оподатковуватися податком за загальними правилами (на 2020 рік - 18%), а також військовим збором за ставкою 1.5%.
 
87.  Скільки можна подати заявок?
Одна особа може подати лише одну заявку.
 
88.  Як я дізнаюся, що мій проєкт підтримано?
Після завершення кожного етапу конкурсу на Вашу електронну адресу, з якої Ви реєструвалися в онлайн системі, надходитиме відповідна інформація про результати розгляду Вашої заявки.
 
89.  Коли приїжджати на захист бізнес-планів?
У разі допуску до відповідного етапу конкурсу, Вам буде надіслано запрошення взяти участь у захисті свого бізнес-плану на засіданні Відбіркового комітету.
 
90.  У фінансовому плані та плані руху грошових потоків відображаються тільки кошти гранту?
Ні, у фінансовому плані та плані руху грошових потоків відображаються усі (грантові та власні) кошти необхідні для впровадження бізнес-плану.
 
91.  Я не фізична особа-підприємець, чи можна мені подавати заявку?
Так, але на момент підписання грантової угоди отримувач гранту повинен буде зареєструватися фізичною особою-підприємцем.
 
92.  Як порахувати моє устаткування аби можна було включити його до власного внеску?
Якщо на момент подачі заявки Вашому устаткуванню менше, ніж 10 років, то його залишкова вартість розраховується методом прямої амортизації, і ця сума може бути зарахована, як власний внесок.
 
93.  Що мається на увазі в умовах конкурсу, коли говориться «одна сім’я»? Якщо батьки і діти на одному прізвищі, чи вважається це як одна сім’я?
У межах цього грантового конкурсу поняття «одна сім’я» розуміються сім’ї, тобто особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Отже, якщо батьки та їхні діти проживають разом і пов’язані спільним побутом, то це вважається одна сім’я.
 
94.  Якщо у мене є автомобіль, то чи можу я його вносити як власний внесок в реалізації бізнес-плану? Як визначити його вартість?
Так, якщо такий автомобіль належить Вам на правах приватної власності і він буде безпосередньо задіяний у виконанні бізнес-плану. Треба мати оцінку його залишкової вартості. Оцінити його вартість Ви можете через проведення експертної оцінки відповідними експертами.
 
95.  Онлайн система передбачає подачу чотирьох сторінок паспорту. У мене пластикова картка/паспорт. Як бути?
У розділі для завантаження 4-х сторінок паспорта старого зразка (дивіться фото), завантажуємо:
 
 • Вікно 1: лицьову сторону пластикового паспорта
 • Вікно 2: зворотну сторону пластикового паспорта
 • Вікно 3: лицьову сторону довідки про місце реєстрації
 • Вікно 4: зворотну сторону довідки про місце реєстрації
       
96.  Якщо у мене є власне приміщення, то чи можу я його вносити як власний внесок в реалізації бізнесплану? Яким чином я повинен його оцінити?
Так, якщо таке приміщення належить Вами на правах приватної власності і воно буде безпосередньо задіяне у виконанні бізнес-плану, то таке приміщення може бути зараховане як власний внесок. Оцінити його вартість Ви можете через проведення експертної оцінки відповідними експертами.
 
97.  Онлайн система передбачає додавання третьої сторінки паспорту. Але в моєму паспорті ця сторінка порожня. Моя наступна фотографія міститься на сторінці 5. Яку сторінку треба додавати?
В такому разі Вам необхідно додати останню сторінку, на якій вклеєне фото.
 
98.  Я зараз пишу бізнес-план і шукаю приміщення в оренду. Чи має бути у бізнес-плані прописана адреса того приміщення, де буде реалізовуватися бізнес чи ні?
Має бути зазначено лише назва населеного пункту, де буде орендуватися таке приміщення. Також треба зазначити площу такого приміщення, щоб розуміти розрахунки вартості.
 
99.  Чи можна у процесі реалізації бізнес-плану щось у ньому змінювати?
Мова про зміни може йти лише у відношенні кошторису використання гранту. Проте такі зміни можуть бути лише незначними і мають бути погоджені, що займає певний час. Тому важливо вже зараз ретельно прораховувати бюджет. Щодо змісту бізнес-плану як такого, то зміни не допускаються ані на етапі його розгляду, ані під час реалізації бізнес-проєкту.
 
100.  У родині є певне устаткування і його можна використовувати для бізнесу, як власний внесок. Як це правильно оформити?
Якщо це устаткування не належить Вам, а належить іншому члену родини, то в такому разі доведеться укласти договір про безоплатну оренду, щоб оцінити власний внесок. У договорі треба буде показати вартість оренди.
 
101.  Наскільки треба деталізувати статті витрат у бюджеті?
Деталізувати до такого ступеню, щоб можна було розуміти на що конкретно буде витрачатися грант. Якщо мова йде про обладнання, то рекомендуємо зазначати назву та специфікацію без зазначення марки. Наприклад, телевізор діагональ 47’’; принтер чорно-білий. Не треба писати назву фірми і занадто деталізувати, вказуйте конфігурацію.
 
102.  Чи можна буде здійснювати закупівлю устаткування за кордоном?
Купувати устаткування закордоном заборонено, оскільки тривалість поставки з виконанням усіх процедур, передбачених законодавством, може перевищити термін дії грантової угоди. Також не можна здійснювати закупівель у Російській Федерації та в інших країнах, до яких Уряд України запровадив санкції.
 
103.  Чи можливо при заповненні електронної форми перерватися, а потім повернутися знову, щоб продовжити (чи зберігаються зміни, якщо заповнювали, недозаповнювали, вийшли з програми, а потім повернулися і хочуть продовжувати)?
Так, спочатку натисніть кнопку “Зберегти та продовжити”, а потім кнопку “Вийти”.
 
104.  Чи входить розведення риби у сферу «Виробництво продуктів харчування»?
Так, за умови, якщо це не лише розведення, а й переробка риби. Це має бути чітко зрозуміло з бізнесплану
 
105.  Чи може батько/чоловік/дружина грантера попередніх конкурсів брати участь у Конкурсі 3?
Якщо це близький родич грантера, який отримував фінансування протягом останніх 12 місяців, то відповідь – ні. Якщо грантер з більш ранніх хвиль, то – так.
 
106.  Якщо я живу у Маріуполі, я ЛОТ 1 чи ЛОТ 2? Що таке ці ЛОТи і навіщо їх придумали різні?
В Маріуполі діють і Лот 1 та Лот 2. Такою є географія грантової програми. Подаватися потрібно лише на один із зазначених Лотів.
 
107.  Я займаюсь виробництвом пшениці і в мене є багато соломи. Чи буде входити виробництво пелет з неї у сектор «Зернові та олійні культури»?
Ні, але це може бути частиною бізнес-проєкту з виробництва власне пшениці
 
108.  Сектор «Індустрія гостинності» не буде  підтримуватися весь чи тільки сфера краси і медицини?
В секторі “Індустрія гостинності» не буде підтримуватись лише сфера краси та здоров’я.
 
109.  Чи можна брати участь у конкурсі, якщо немає статусу ВПО?
Так, можна. Важливо проживати на відповідних територіях, вказаних в умовах конкурсу
 
110.  Якщо ТОВ зареєстровано у Краматорську, а засновник живе у Києві, чи можна брати участь у конкурсі?
Місце реєстрації суб’єкта господарювання та місце ведення господарської діяльності обмежені цільовими територіями, зазначеними в умовах конкурсу. Щодо місця проживання, то прив’язки до цільових територій не вимагається.
 
111.  Яка мінімальна сума гранту?
Такого обмеження в умовах грантового конкурсу немає.
 
112.  Чи можу я робити друк на футболках/дерев’яні сувеніри відповідно до сектору «Виготовлення кераміки і гончарних виробів, посуду, сувенірної продукції тощо»?
Ні, цей сектор передбачає підтримку виключно керамічного посуду та керамічної сувенірної продукції
 
113.  Який мені обрати сектор економіки, якщо я виробляю меблі?
На жаль, виробництво меблів не входить до пріоритетів поточного конкурсу
 
114.  Проживаю у Луганській області. Чи можу я подавати бізнес-план на вирощування овочів та фруктів з ЛОТу 2?
На жаль, ні. Цей сектор економіки не є пріоритетним для грантової програми в Луганській області
 
115.  Я вирощую пряні трави. Чи можна подаватися на конкурс і у яку сферу економіки це відноситься?
Вирощування пряних трав та спецій не входить до переліку пріоритетних секторів даного грантового конкурсу. Водночас, якщо бізнес-проєкт спрямований на переробку вирощеної сировини і виготовлення з неї харчових продуктів чи добавок, такий проєкт може бути подано в секторі «Виробництво харчових продуктів»
 
116.  Чи можна віднести очищення, розлив та реалізація питної води у сектор «Виробництво харчових продуктів»?
Ні, оскільки це не є пріоритетом конкурсу
=======================================
Скачати одним файлом
Процес та результати оцінки заявок
1 етап-Оцінка заявок по технічним критеріям
На Конкурс 3 надійшло 833 онлайн заявки. Після оцінки І етапу, 247 з них були відхилені як такі, що не відповідають технічним критеріям Конкурсу.
586 заявників отримали позитивну відповідь і їхні заявки перейшли на ІІ етап, на якому буде здійснена оцінка якості бізнес-планів незалежними експертами.
За областями, на ІІ етап пройшли заявки з:
Донецької області – 333, Луганської області – 149, Запорізької області - 104 заявки.
Поширені помилки, що були виявлені під час І етапу оцінки:
 1. Завантаження додатків у довільній формі замість Аплікаційної форми та додатків А, В, С.
 2. Завантаження додатків встановленої форми, але які не були заповнені інформацією про проєкт.
 3. Недостатній розмір власного внеску.
 4. Запитувана сума гранту значно перевищує 6500 Євро у гривневому еквіваленті.
 5. Невідповідність заявки пріоритетним секторам економіки.
 6. Подання заявки не українською мовою.
 7. Відсутність необхідних особистих документів: копії сторінок паспорта з реєстрацією та ІНН, або довідки про місце реєстрації.
 8. Невідповідність заявника ЛОТу, за яким подана заявка.
 9. Подання заявки не громадянами України.
 10. Подання заявки жителями областей, що не входять у географію проєкту.
Відхилені заявки:
0002; 0003; 0004; 0007; 0008; 0009; 0010; 0011; 0012; 0014; 0015; 0016; 0018; 0021; 0023; 0024; 0032; 0036; 0037; 0038; 0044; 0045; 0048; 0049; 0050; 0051; 0053; 0054; 0055; 0056; 0057; 0058; 0063; 0064; 0069; 0073; 0074; 0081; 0084; 0085; 0090; 0098; 0104; 0105; 0106; 0112; 0113; 0114; 0117; 0119; 0120; 0129; 0134; 0136; 0138; 0139; 0141; 0147; 0148; 0156; 0166; 0170; 0172; 0177; 0181; 0188; 0189; 0192; 0196; 0201; 0202; 0203; 0211; 0212; 0214; 0215; 0216; 0227; 0229; 0230; 0240; 0243; 0246; 0248; 0251; 0257; 0262; 0268; 0272; 0275; 0277; 0278; 0280; 0281; 0286; 0290; 0292; 0296; 0298; 0302; 0303; 0304; 0305; 0306; 0308; 0309; 0312; 0314; 0318; 0319; 0320; 0323; 0326; 0331; 0332; 0333; 0340; 0341; 0344; 0348; 0349; 0351; 0353; 0355; 0357; 0366; 0372; 0373; 0378; 0380; 0381; 0385; 0397; 0403; 0408; 0410; 0411; 0413; 0415; 0426; 0431; 0432; 0433; 0440; 0441; 0449; 0450; 0457; 0474; 0480; 0481; 0483; 0485; 0486; 0487; 0491; 0492; 0494; 0498; 0500; 0516; 0520; 0522; 0523; 0525; 0530; 0533; 0535; 0537; 0540; 0548; 0549; 0559; 0562; 0565; 0590; 0595; 0597; 0599; 0605; 0610; 0616; 0620; 0621; 0628; 0631; 0633; 0634; 0637; 0645; 0650; 0652; 0658; 0659; 0660; 0664; 0666; 0673; 0676; 0678; 0679; 0686; 0687; 0692; 0700; 0702; 0708; 0709; 0712; 0715; 0723; 0728; 0730; 0731; 0735; 0746; 0756; 0760; 0763; 0772; 0777; 0787; 0790; 0795; 0796; 0802; 0808; 0809; 0812; 0813; 0814; 0818; 0820; 0824; 0830; 0831; 0832; 0834; 0837; 0839; 0840; 0841; 0842; 0844; 0848; 0849; 0850;
=======================================================================
2 етап- Експертна оцінка заявок
3 етап – Оцінка Відбірковим комітетом
Впровадження проектів
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->

Результати роботи Творчого центру ТЦК з адміністрування трьох конкурсів Програми грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро, малого та середнього бізнесу в межах цільових територій, а саме в підконтрольних уряду України окремих районах та містах  Донецької, Луганської та Запорізької областей за Програмою ООН із відновлення та розбудови миру
Звітування за проектом
ПОСІБНИК З ВИКОРИСТАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ ТА ЗВІТУВАННЯ->
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->
ПОШИРЕНІ ПОМИЛКИ ПОДАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ТА ПАПЕРОВОГО ЗВІТІВ->

Всього на Конкурс 3 було подано 833 заявки, з яких технічну оцінку не пройшли 247 заявок. До оцінки заявок незалежними експертами було допущено 586 заявок.

За результатами оцінки бізнес планів 291 заявка (225 - з Донецької та 66 - з Луганської областей) отримала більше 45 балів і були запрошені на презентацію/захист своїх бізнес планів перед членами Відбіркових комітетів.

За результатами Конкурсу 3 присуджено 101 грант (65 гранти з Донецької області та 36 грантів з Луганської області) на загальну суму 17 397 494,00 грн.

У процесі підписання договорів, з тих чи інших причин, від гранту відмовилися п’ять переможців Конкурсу 3.

Нижче наведено список отримувачів грантів

бізнес-плану

Назва бізнес плану

Сума гранту, грн

03-0026

Вирощування   зернових та олійних культур. Вирощування індиків та бройлерів

200 000,00 

03-0065

Розширення  Фермерського господарства «Є-АГРО»

161 250,00 

03-0079

Підвищення   прибутковості господарства за рахунок придбання нового обладнання

177 000,00 

03-0086

Організація   виробництва зернових і олійних культур в умовах Донецької області

190 000,00 

03-0088

Вирощування   зернових та олійних культур в зоні північного Степу України

80 000,00 

03-0094

Виробництво   та реалізація продуктів перепеловодства (харчові яйця та м'ясо)

191 000,00 

03-0097

Модернізація  сільськогосподарського підприємства

193 000,00 

03-0099

Виробництво   екологічно чистого м'яса домашньої птиці

190 000,00 

03-0100

Інноваційні   технології виробництва  зернових та   олійних культур

198 700,00 

03-0108

Вирощування   зернових та олійних культур

190 000,00 

03-0121

Вирощування   зернових та технічних культур

180 000,00 

03-0131

Відкриття   молочної сімейної ферми

190 000,00 

03-0135

Вирощування   зернових та олійних культур. Послуги з обробітку землі

190 000,00 

03-0144

Виробництво   та реалізація коно-піци та фаст-фудів

185 100,00 

03-0145

Розширення   існуючого бізнесу Кафе домашньої кухні «Зустріч»

159 429,00 

03-0153

Ефективне   виробництво зернових та олійних культур в умовах Донецького регіону

87 250,00 

03-0159

Пекарня-кав’ярня   – заклад ресторанного господарства торговельної марки «Львівські круасани»

185 919,00 

03-0174

Виробництво   оригінальних десертів на дому

131 000,00 

03-0178

Розширення   мікро підприємства з продажу кондитерських виробів до виробництва хліба

189 194,00 

03-0190

Мобільна   точка «Смаколик»

188 500,00 

03-0191

Кав'ярня   оригінальних напоїв та закусок

195 000,00 

03-0197

Збільшення   потужності міні-птахофабрики з виробництва яєць

187 000,00 

03-0219

Виробництво   керамічних резисторів

186 000,00 

03-0224

Міні-ферма   з розведення качок та курок -несучок

102 260,00 

03-0226

Модернізація  фермерського господарства

195 000,00 

03-0238

Якісне   молоко майбутнє України

190 000,00 

03-0241

Гостьовий   будинок «Зелена садиба»

188 500,00 

03-0250

Розведення   бройлерів

179 736,00 

03-0259

Розширення   бізнесу

190 000,00 

03-0360

Виробництво   ексклюзивних виробів

152 000,00 

03-0289

Відкриття   власної пекарні «Burj» м. Слов’янськ

165 832,00 

03-0293

Плугатарське   курча

194 340,00 

03-0295

Бізнес-план   розвитку фермерського господарства «САМ-АГРО»

189 750,00 

03-0299

Підвищення   врожайності зернових культур шляхом впровадження сівалки «Фаворит-5.4»

190 000,00 

03-0301

Міні-птахоферма

195 760,00 

03-0307

Сіємо   добробут разом

198 000,00 

03-0322

Вирощування   зернових та  технічних культур

187 000,00 

03-0325

Вирощування   зернових та олійних культур

190 000,00 

03-0342

Організація   хостела «Коли ти вдома»

190 000,00 

03-0364

Виробництво   дитячого-підліткового одягу з елементами комп'ютерної машинної вишивки

185 010,00 

03-0376

Вирощування   страусів та виробництво продукції страусівництва

145 293,00 

03-0389

Смачний   проект: відкриття міні-цеху з виробництва пельменів

189 409,00 

03-0393

Вирощування   зернових та олійних культур в умовах Луганської області

153 000,00 

03-0399

Хостел   ЕРА – затишно, як вдома

127 200,00 

03-0401

Організація   міні-ферми з виробництва м’яса домашньої птиці – індички

189 943,00 

03-0409

Розширення   виробництва одягу для танців, спорту та відпочинку

190 231,00 

03-0421

Швейна   майстерня «Кутюр’є»

123 552,00 

03-0445

Збільшення   виробництва твердих і м'яких сирів

190 300,00 

03-0447

Використання   преса-підбирача для збільшення економічного ефекту виробництва зернових   культур

190 000,00 

03-0452

Виробництво   зернових культур, ефективне та якісне використання землі

178 000,00 

03-0461

Відкриття   закладу швидкого харчування з продажу коно-піци   і шаурми

186 150,00 

03-0465

Організація   виробництва продукції зернових і олійних культур

190 000,00 

03-0467

Створення   єдиної у місті Слов’янську майстерні з пошиття жіночої білизни

49 000,00  

03-0479

Виробництво   зернових та олійних культур фермерським господарством

198 500,00 

03-0489

Запровадження   сучасних технологій в агрофірмі «Мрія» задля розширення бізнесу

159 999,00 

03-0497

«ФРІКСИ»   - екочіпси, порошкові приправи 

188 000,00 

03-0501

Виробництво   пшениці та соняшнику

183 000,00 

03-0507

Майстерня   комп’ютерної вишивки на текстильних виробах «Добрий подаруночок

190 000,00 

03-0518

Організація   виробництва текстильних виробів. Нанесення друку на текстильні вироби

160 438,00 

03-0527

Виробництво   сирів

185 000,00 

03-0534

Куряча   ферма

90 600,00 

03-0545

Відкриття   автовагової для зважування зернових та олійних культур

190 000,00 

03-0546

Виробництво   взуття

153 788,00 

03-0547

Переробка   фруктів власного саду: пастила, шокова заморозка. Вирощування полуниці

150 996,00 

03-0550

Створення   текстильної майстерні студії та Інтернет магазину з продажу виробів

123 302,00 

03-0554

Виробництво   харчових продуктів

185 203,00 

03-0555

Створення   центру розваг та відпочинку для дітей та дорослих

169 267,00 

03-0569

Створення   міні-кав’ярні з фаст-фудом

188 250,00 

03-0575

«Еко   плитка з глини»

179 900,00 

03-0579

Збільшення   прибутку фермерського господарства за рахунок модернізації виробничого   процесу

188 600,00 

03-0581

Оптимізація   виробництва олійних і зернових культур

175 212,00 

03-0586

Виробництво   трикотажної пряжі, шкіряної та дерев’яної фурнітури

187 500,00 

03-0587

Швейний   цех з пошиття спецодягу

150 000,00 

03-0588

Холодне   і гаряче копчення курячого м'яса

181 050,00 

03-0589

Організація   цеху з пошиття спецодягу

187 435,00 

03-0593

Будівництво   багатоярусної теплиці для вирощування зеленої цибулі, зелені та овочів

185 654,00 

03-0604

Модернізація   вирощування сільськогосподарських культур

193 000,00 

03-0611

Виробництво   гранульованого комбікорму

187 000,00 

03-0632

Розширення   виробництва хлібобулочних виробів

188 500,00 

03-0640

Відкриття   кав’ярні у м. Часів Яр «БаштаКава»

190 950,00 

03-0654

Модернізація   та розширення виробництва хлібобулочної та гастрономічної продукції в кафе

165 740,00 

03-0662

Інтерактивна   кімната «RiaLand»

144 900,00 

03-0670

Міні-піцерія   формату «на виніс» з акцентом на доставку

182 730,00 

03-0690

Розширення   швейно - вишивального виробництва

172 984,00 

03-0718

Виготовлення   сувенірної керамічної продукції

181 500,00 

03-0720

Дообладнання   мікроцеху по виробництву одягу, сумок, наплічників та інших виробів

145 310,00 

03-0758

Пекарня-кав'ярня   «Злата Плюшка»

155 500,00 

03-0765

Готель   «Лісний»

189 750,00 

03-0775

Швейне   виробництво. Створення власної лінійки одягу та бренду

190 000,00 

03-0781

Модернізація   і розширення цеху з вишивки і пошиття одягу

186 916,00 

03-0782

Створення   виробництва продукції з нетканих матеріалів, друк на тканині

112 000,00 

03-0785

Студія   - ательє весільних, вечірніх та дитячих суконь

67 800,00 

03-0788

Гостьовий   будинок «ГОСТИЧ»

189 270,00 

03-0791

Мінікрупоцех   для виготовлення  крупи з власного  зерна

192 000,00 

03-0798

Розширення   виробництва з пошиття одноразового одягу

176 500,00 

03-0799

Розширення   вишивального цеху «Славна вишивка»

187 000,00 

03-0800

Розширення   діяльності культурної івент агенції та відкриття  «тихого» кінотеатру просто неба

191 040,00 

03-0801

Застосування   фрезерно-гравірувального верстату з ЧПК для моделювання

175 700,00 

03-0815

Створення   арт-майданчику у діючому сімейному кафе

154 102,00 

03-0835

Купівля  міні трактору

135 000,00 

03-0846

Молочна   ферма (сироварня) «Смак»

180 000,00 

 

УВАГА!!!

За результатами Конкурсу 3 був сформований лист очікування (72 бізнес-плани). З конкурсантами з листа очікування можливе підписання договорів у разі надходження/вивільнення додаткових коштів від донора(рів).

************************************************

За результатами Конкурсу 3А присуджено 43 гранти (11 грантів з Донецької області та 32 гранти з Запорізької області) на загальну суму 7 575 185,00 грн.

У процесі підписання договорів Конкурсу ЗА, з тих чи інших причин, від гранту відмовилося двоє переможців Конкурсу 3А.

№   бізнес-плану

Назва   бізнес плану

Сума   гранту, грн

03А-0071

Збільшення ефективності    виробництва за рахунок модернізації виробничої лінії переробки круп

189 000,00

03А-0125

Культивування ячменю ярого та технічної коноплі в зоні степу   України

190 000,00

03А-0152

Цех з виробництва    напівфабрикатів (хінкалі, чебуреків)

185 000,00

03А-0187

Виробництво підбарабань для комбайнів

198 000,00

03А-0223

Розвиток технічної інвентаризації та землеустрою у сільській   місцевості

188 500,00

03А-0237

Вирощування черешні

143 412,00

03А-0254

Відкриття закладу громадського харчування в форматі нео-бістро в   м. Мелітополь

178 780,00

03А-0255

Гостинність зеленої садиби Apisvillas, сон на вуликах в   бджолиній апі-хаті

188 165,00

03А-0270

Розширення виробництва кави зернової «ROYALSTORY» через   придбання фасувально-пакувального обладнання

198 000,00

03А-0294

Збільшення обсягів врожаю зернових за рахунок зрошення   посадкової площі

176 167,00

03А-0345

Малина

147 080,00

03А-0352

Відкриття екотеплиці та удосконалення системи поливу у   відкритому ґрунті

189 830,00

03А-0435

Розширення бізнесу рол - бару «Япона Мать»

190 000,00

03А-0437

Інноваційна модернізація процесів виробництва СФГ «Надія»

185 200,00

03А-0478

Розширення діяльності ТОВ «ВПСГ» провадженням інжинірингових   послуг

148 237,00

03А-0528

Виробництво приладів автоматизації клімат контролю «GREEN VISOR» (Зелений наглядач)

75 724,00

03А-0529

Організація виробництва натуральних соків в саду ФГ «Надія»

192 000,00

03А-0531

Розширення сільськогосподарського бізнесу з використанням   ротаційної борони

140 415,00

03А-0538

Лабораторія агрохімічного аналізу «Барвінок Еко» у Маріуполі

174 370,00

03А-0553

Проект диверсифікації підприємницької діяльності підприємства-виробника   лляної продукції

148 500,00

03А-0560

«Ательє Наталі»

114 707,00

03А-0573

Швидка їжа в кожні руки від Mr. Cheburek

192 300,00

03А-0574

Виготовлення та реалізація сітки Рабиця

190 075,00

03А-0577

Вирощування високоолеїнового соняшника на зрошенні

190 450,00

03А-0578

Модернізація МТП для оптимізації основного обробітку ґрунтів в   умовах посухи

190 000,00

03А-0635

Впровадження технології закритого ґрунту при вирощуванні суниці   для збільшення врожаю

190 000,00

03А-0688

Підвищення ефективності та полегшення праці через механізацію   кормозаготівлі сімейною фермою

189 755,00

03А-0704

Гостинний дім (Guest House)

191 000,00

03А-0710

Дитячий простір на території сімейного готелю

180 000,00

03А-0717

Відновлення роботи кафе «Золота діжка», пекарні «Хрустка   скоринка»

187 835,00

03А-0737

Ремонт штучних та шкіряних виробів: одягу, взуття, сумок,   рюкзаків

180 000,00

03А-0739

Органічна полуниця в кожен дім

190 220,00

03А-0740

Вирощування зернових і олійних культур на базі передових   досягнень НААН

189 805,00

03А-0742

Придбання пресу для лінії виробництва соку прямого віджиму

194 350,00

03А-0747

Розширення кафе при міні-готелі «Морячок»

189 760,00

03А-0750

Вирощування овочів та зелені у закритому ґрунті

185 000,00

03А-0754

Сталий розвиток бази відпочинку «Корал» у смт Кирилівка

93 324,00

03А-0755

Придбання очисника вороху самопересувного ОВУ-25

165 000,00

03А-0774

Виробництво печей під казани для приготування їжі на відкритому   повітрі

185 000,00

03А-0792

Розширення виробництва фруктів «Черешнева мрія»

190 000,00

03А-0797

Диверсифікація пасовищних угідь як джерело додаткової кормової   бази молочної міні-ферми

189 113,00

03А-0821

«Лебединська Сироварня»

190 000,00

03А-0377

Виробництво високочастотних транзисторних генераторів ВТГ-40-120

191 111,00

УВАГА!!!

За результатами Конкурсу 3А був сформований лист очікування (52 бізнес-плани). З конкурсантами з листа очікування можливе підписання договорів у разі надходження/вивільнення додаткових коштів від донора(рів).

Політики Конкурсу
АНТИКОРУПЦІЙНА ПОЛІТИКА ПРОГРАМИ ГРАНТІВ ->

ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ У ВИПАДКУ ПОРУШЕННЯ ОТРИМУВАЧЕМ ГРАНТУ УМОВ ДОГОВОРУ ПРО ГРАНТ->

ПОРЯДОК ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ПОВЕРНУТИХ ГРАНТОВИХ КОШТІВ ТА ПРИДБАНОГО ОБЛАДНАННЯ В РАМКАХ КОНКУРСУ ГРАНТІВ->

ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ У ВИПАДКУ ВСТАНОВЛЕННЯ ЇХ НЕЦІЛЬОВОГО ВИКОРИСТАННЯ->

Назад до змісту