KOHKУPC 2 - Grant

Title
Перейти до контакту

KOHKУPC 2


ПІДТРИМКА ЕКОНОМІЧНОЇ УЧАСТІ ВРАЗЛИВИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ,
ВКЛЮЧНО З ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ,
В УКРАЇНІ

УВАГА! Конкурс ПРОДОВЖЕНО до 30 червня 2022 р.
Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) в межах проєкту підтримка економічної участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в Україні за дорученням Міністерства економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччини оголошує 2-ий Конкурс бізнес-грантів для підтримки мікро- та малих підприємств (ММП) в Україні.

Грантова програма GIZ спрямована на зміцнення мікро- та малих підприємств (ММП) у визначених областях України для надання підтримки бізнесу, посилення стійкості економіки, створення нових робочих місць для внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) та місцевого населення у приймаючих громадах задля зміцнення економіки на національному та місцевому рівнях, що зазнала негативного впливу від війни в Україні.
Програмою будуть підтримані внутрішньо-переміщені особи, які взяті на облік після 24 лютого 2022 р.
Адміністративну та організаційну підтримку Грантової програми забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».
Для участі у Конкурсі запрошуються до подання проєктні заявки за одним із ЛОТів з максимальним розміром фінансування залежно від обраного ЛОТу:
  1. ЛОТ 1. Підтримка мікро- або малих підприємств у приймаючих громадах, що забезпечують працевлаштування ВПО. Розмір гранту залежатиме від кількості осіб, які будуть працевлаштовані підприємцями у приймаючих громадах (але не більше п’яти осіб), починаючи від 1 тис. євро на одну працевлаштовану особу, але не більше аніж 3 тис. євро на п’ять працевлаштованих осіб;
  2. ЛОТ 2. Підтримка переміщеного бізнесу із територій, які серйозно постраждали від воєнних дій (на момент подання проєктної заявки), на території, які контролюються Урядом України з метою відновлення свого функціонування, враховуючи нові потреби ринку.  Розмір гранту – до 5 тис. євро;
  3. ЛОТ 3. Підтримка бізнесу, власником якого є представник соціально-вразливих груп населення або бізнесу, де працевлаштованим є, принаймні, 30% осіб-представників таких соціально-вразливих груп:  особи з інвалідністю, сім’ї  із більше ніж трьома неповнолітніми дітьми, одинокі батьки, ветерани АТО (необхідно надати відповідну довідку разом з заявкою). Розмір гранту – до 5 тис. євро.
    
Грантові кошти надаватимуться у гривневому еквіваленті за курсом НБУ.
Цільовими областями для впровадження 2-го Конкурсу Грантової програми (за усіма трьома ЛОТами) є: Закарпатська обл., Львівська обл., Івано-Франківська обл. та Чернівецька обл. Проєктним заявкам з громад/міст з населенням до 30 тис. осіб, які є активними у прийнятті ВПО, надаватиметься перевага.
Підприємці, які подаватимуть проєктні заявки за ЛОТами 1 або 3, повинні продемонструвати не менше 15% від суми грантових коштів для впровадження бізнес-проєкту у вигляді його співфінансування (за рахунок вартості наданого власного обладнання, власного приміщення тощо).

Грантова підтримка надаватиметься задля економічного відродження за такими напрямками підприємницької діяльності:
  1. Продовольча безпека (наприклад, виробництво, переробка, ланцюги постачання, роздрібна торгівля, тощо)
  2. Безпека сільського господарства (наприклад, паливо, добрива, насіння, пестициди, обладнання, тощо)
  3. Медична безпека та охорона здоров’я (наприклад, ліки, медичні товари (наприклад, обладнання та витратні матеріали), соціально-психологічна підтримка (наприклад, для дітей, літніх людей, ВПО тощо)
  4. Безпека транспорту та логістики (наприклад, зберігання, транспортування, розподіл тощо) продуктів харчування, ліків, обладнання для виробництва продуктів та ліків, люди тощо.
      
У Конкурсі на отримання гранту будуть підтримані бізнес-проєкти від таких категорій зареєстрованих і вже діючих юридичних осіб:
  • Фізичні особи-підприємці (ФОП);
  • Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
  • Фермерські господарства (ФГ), у т.ч. фермерські (сімейні) господарства (Ф(С)Г);
  • Приватні підприємства (ПП).
Заявники мають бути повнолітніми, дієздатними і правоздатними громадянами України, вести підприємницьку діяльність в одній із чотирьох визначених областей та відповідати критеріям Конкурсу.

На отримання гранту НЕ можуть претендувати:
  • одночасно особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син) та ведуть спільне господарство. У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини;
  • особи та їх родичі(наприклад, чоловік та дружина, або батько й донька/син тощо), які отримували фінансування на розвиток бізнесу від Програми GIZ та чия проєктна заявка є дублюванням уже підтриманої раніше бізнес-ідеї, а також особи, які отримували фінансування у межах інших грантових програм міжнародної технічної допомоги впродовж останніх 3 місяців.
  
Жінки та чоловіки в рівній мірі заохочуються до подання заявок на цей Конкурс.
Незалежно від виду діяльності, подана на конкурс проєктна заявка та інформація, повинна передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники та відповідати пріоритетам Конкурсу.
На Конкурс можна подати лише ОДНУ проєктну заявку за одним із ЛОТів.

Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проєктів, поданих на Конкурс, на таке:
  • закупівля обладнання, необхідного для виробничої діяльності;
  • закупівля інструментів для надання послуг;
  • прийняття на роботу додаткового персоналу для відновлення бізнесу;
  • оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
  • закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
  • інші витрати, пов’язані із транспортуванням/перевезенням, підвищення професійної кваліфікації тощо.
          
Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-проєктів, орієнтованих на:
  • передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання;
  • торгівлю алкогольними та тютюновими виробами, зброєю, ведення ігрового бізнесу, секс-індустрію тощо.
  
Неприйнятними є витрати коштів гранту, пов’язані з:
  • придбанням засобів виробництва, пов’язаних з підвищеним ризиком зберігання та використання, зокрема, отрутохімікатів, легкозаймистих матеріалів тощо;
  • підготовкою бізнес-проєкту для участі в Конкурсі;
  • сплатою боргів;
  • відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
  • міжнародними відрядженнями;
  • купівлею/орендою житлового приміщення;
  • купівлею нежитлової нерухомості;
  • купівлею речей особистого вжитку;
  • купівлею вживаного раніше (б/в) обладнання, у т.ч., б/в автомобілів (вантажних, легкових, автобусів) та мотоциклів (мопедів , моторолерів, мотоколясок), плавзасобів;
  • сплатою податків та обов’язкових внесків;
  • забезпеченням товарних запасів для роздрібної торгівлі;
  • будь-що придбане до дати підписання Угоди про грант.
                      
Окрім цього, придбання обладнання за кошти гранту НЕ може передаватись в оренду чи користування іншим особам протягом реалізації бізнес-проєкту.
Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-проєкти протягом 60 днів після отримання грантових коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-проєкту та законодавства України, та подавати звіти згідно з умовами грантових угод. GIZ та ТЦК здійснюватимуть постійний моніторинг реалізації бізнес-проєктів та порядок використання грантових коштів.

Для участі в Конкурсі бажаючі повинні:
  1. Заповнити онлайн Аплікаційну заявку із Додатками;
  2. Надати підтвердження реєстрації місця проживання (паспорт чи ID картку) та, за наявності, довідку про реєстрацію ВПО на території  визначених Конкурсом областей;
  3. Надати Витяг про реєстрацію ФОП/ТОВ/ФГ/ПП.
    
Заявки потрібно подавати ВИКЛЮЧНО через онлайн систему прийому заявок
Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 30 червня 2022 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені. Заявки надіслані електронною поштою чи звичайною поштою, факсом, у тому числі через соціальну мережу Facebook, не реєструються і не будуть братися до уваги.
Детальна інформація про Конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-проєктів та Посібник з підготовки та подання заявок на участь у конкурсі розміщені на сайті ТЦК www.ccc-tck.org.ua, на окремому сайті Грантової програми та на сторінці ТЦК в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre.

Для отримання додаткової інформації щодо умов Kонкурсу, процедури подання заявок та пов’язаних із цим запитань запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою manager@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0 (800) 406 411 з 10:00 до 18:00 у робочі дні. Окрім того, планується проведення інформаційних сесій щодо роз’яснення умов Конкурсу. Із графіком інформаційних сесій можна буде ознайомитись на сайті Творчого центру ТЦК www.ccc-tck.org.ua та на сайті Грантової програми.

Етапи та критерії оцінки бізнес-проєктів. Оцінка заявок, поданих на Конкурс відбуватиметься в три етапи:
Перший етап. Перевірка відповідності технічним параметрам Конкурсу (у т. ч. правильність та повнота заповнення заявки, відповідність заявника технічним критеріям, відповідність запитуваного об’єму фінансування умовам конкурсу та ін.). Заявки, що не пройшли технічний етап, відхиляються та не допускаються до подальших етапів оцінки.
Другий етап. Заявки, допущені до другого етапу оцінки, будуть оцінені незалежними експертами з підприємництва за такими критеріями:
  • Опис мети використання грантових коштів;
  • Вплив використання грантових коштів на відбудови стійкості місцевої економіки, створення робочих місць, розбудови місцевої громади, внесок проєкту до вирішення проблем охорони здоров’я та/або охорони довкілля, соціально-культурний вплив проєкту.

До третього етапу оцінки допускаються заявки, що наберуть не менше 70 балів, заявники яких будуть запрошені до презентації та захисту своїх бізнес-проєктів.
Третій етап. На третьому етапі заявник має взяти участь у публічному захисті свого бізнес-плану перед конкурсною комісією, до складу якої входитимуть фахові представники бізнес-інфраструктури, та GIZ. Захист бізнес-проєктів сторонніми особами не допускається.

Додаються:
  1. Аплікаційна форма
  2. Додаток 1. Форма Кошторису використання гранту (.xls/.xlsx або .doc/.docx файл);
  3. Додаток 2. Форма Фінансового плану (.xls/.xlsx або .doc/.docx файл);
   
ПОСІБНИК З ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ ->
ОГОЛОШЕННЯ->
АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА->,
додаток 1->, додаток 2->


ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ
(для 2-го Конкурсу GIZ)
 
1. Які області є цільовими для 2-го Конкурсу Грантової програми GIZ?
Для 2-го Конкурсу Грантової програми GIZ цільовими областями є Чернівецька, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська.
 
2. Чи має значення з якого населеного пункту подаватимуть проєктну заявку за ЛОТом 1. Підтримка мікро- або малих підприємств у приймаючих громадах у Чернівецькій, Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях?
Проєктним заявкам з громад/міст у зазначених областях з населенням до 30 тис. осіб, які є активними у прийнятті ВПО, надаватиметься перевага.
 
3. Чи можна подавати декілька проєктних заявок за різними ЛОТами?
На Конкурс можна подати лише ОДНУ проєктну заявку за одним із ЛОТів.
 
4. Чи можуть грантери попередніх грантових конкурсів брати участь у діючому Конкурсі GIZ?
В умовах Грантової програми GIZ зазначено, що “На отримання гранту НЕ можуть претендувати: … також особи, які отримували фінансування у межах інших грантових програм міжнародної технічної допомоги впродовж останніх 3 місяців”.
 
5. Деталізуйте, будь ласка, особливості напрямів підприємницької діяльності, які визначені Програмою як пріоритетні для грантової підтримки.
Грантова Програма GIZ підтримуватиме, але не обмежуватиметься, такі напрями підприємницької діяльності:
Продовольча безпека (наприклад, виробництво, переробка, ланцюги постачання, роздрібна торгівля, тощо)
Безпека сільського господарства (наприклад, паливо, добрива, насіння, пестициди, обладнання, тощо)
Медична безпека та охорона здоров’я (наприклад, ліки, медичні товари (наприклад, обладнання та витратні матеріали), соціально-психологічна підтримка (наприклад, для дітей, літніх людей, ВПО тощо)
Безпека транспорту та логістики (наприклад, зберігання, транспортування, розподіл тощо) продуктів харчування, ліків, обладнання для виробництва продуктів та ліків, люди тощо.
 
6. Чи може бути предметом фінансування за проєктом придбання обладнання?
Так. Проте, Вам необхідно обґрунтувати необхідність використання даного обладнання у виробництві товарів або наданні послуг, демонстрації створеної доданої вартості саме завдяки придбанню цього обладнання та забезпеченні створення виробничого ланцюга, який є невід’ємним для виконання Вашого бізнес-проєкту.
 
7. Який курс використовувати при підготовці заявки?
При підготовці грантової заявки і розрахунку суми гранту в гривні потрібно використовували офіційний курс НБУ на дату подання заявки. Але звертаємо Вашу увагу, що при підписанні грантових угод фактичні суму гранту будуть переглядатися згідно курсу НБУ на дату отримання коштів GIZ Творчим центром ТЦК. У випадку зниження офіційного курсу НБУ, за яким проводилися розрахунки грантових заявок, суми курсової різниці мають бути покриті за рахунок власних внесків учасників Конкурсу.
 
8. З якого моменту починається відлік 60 днів, протягом яких має реалізуватися проєкт?
З дати підписання контракту між підприємцем/підприємством та ТЦК.
 
9. Якщо заявник розпочав вже певну діяльність, наприклад придбав деякі товари до підписання договору/отримання грантових коштів проєкт, як це можна врахувати в заявці?
В заявці це повинно бути відображено як власний внесок.
 
10. Чи може сплата ЄСВ бути врахована як свій внесок?
Так, на час дії бізнес-проєкту, тобто не більше 60 днів.
 
11. Яка відповідальність за порушення вимог, обмежень Конкурсу (наприклад, обладнання, придбане за кошти гранту, було передано третім особам)?
Отримувач гранту повинен буде повернути грантові кошти/обладнання.
 
12. Які наслідки для отримувача гранту, якщо бізнес «не пішов»? Чи треба буде повертати обладнання, наприклад?
Повернення коштів та обладнання відбувається у випадку невиконання умов грантової угоди (приклад контракту наведений у Посібнику з підготовки та подання заявок у Додатку 3).
 
13. Чи є вимога, що не можна закривати ФОП протягом 12 місяців з отримання гранту? Уточніть, будь ласка, цей термін.
Виконання грантової угоди передбачає надання доступу до місця ведення бізнесу та документації придбаних товарів, обладнання, послуг під час реалізації бізнес-проєкту для моніторингу ТЦК та GIZ, а також після завершення терміну впровадження проєкту на вимогу донора – GIZ.
 
14. Чи дозволяє робота з онлайн системою даного Конкурсу отримувати в подальшому інформацію за іншими конкурсами?
Ви користуєтесь онлайн системою лише для подачі бізнес-проєкту на діючий Конкурс. Інформацію про наступні конкурси можна буде знайти на офіційних інформаційних ресурсах GIZ, а також на сайті ТЦК –  www.ccc-tck.org.ua/active; окремому сайті Грантової програми та на сторінці ТЦК в соціальній мережі Facebook – facebook.com/ccc.creative.centre .
 
15. Чи є необхідність сканувати всі сторінки паспорту, де є фотографії?
Ні, лише 1, 2, 3 сторінки паспорту громадянина України та сторінку паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію постійного місця проживання.
 
16. Як правильно подати скан ID картки?
Необхідно відсканувати обидві сторони ID картки та обов’язково відсканувати обидві сторінки Довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру.
 
17. Якщо заявником є ФОП, але в переліку його видів діяльності немає жодного з тих, за якими оголошено Конкурс, що слід робити?
Після отримання інформації, що ваша заявка перемогла необхідно буде додати відповідний до діяльності КВЕД. Проте звертаємо Вашу увагу, що в аплікаційній заявці необхідно надати обґрунтування Вашого досвіду підприємницької діяльності за напрямом, за яким запитується грант.
 
18. Чи може подаватися заявка на участь у Конкурсі за декількома ЛОТами та декількома видами підприємницької діяльності одночасно?
Ні, необхідно обрати один ЛОТ та один напрям підприємницької діяльності.
 
19. В якій валюті здійснюються розрахунки в бізнес-проєкту?
Розрахунки здійснюються в гривнях.
 
20. Чи може бути сума бізнес-проєкту вища, ніж визначена для кожного із ЛОТів? Чи є обмеження щодо вартості проєкту?
Обмежень щодо вартості бізнес-проєкту немає, однак сума гранту, наданого Грантовою програмою GIZ, не може перевищувати визначену для кожного із ЛОТів суму у євро в гривневому еквіваленті. Заявник може збільшувати вартість проєкту завдяки власним внескам.
 
21. Термін реалізації проєкту 60 днів – виключно для всіх, незважаючи на особливість окремих видів діяльності?
Так.
 
22. Якщо у попередніх конкурсах міжнародних грантових програм, зокрема Програми ООН, заявник потрапив до списку очікування, чи можна подаватися на Конкурс GIZ?
Учасник має право подаватися на подальші Конкурси міжнародних грантових програм, окрім випадків, вказаних в умовах діючого Конкурсу GIZ.
 
23. Яким чином заявникам буде надходити інформація про результати оцінки? Чи будуть проінформовані заявники про потрапляння на наступний етап оцінки?
На сайті Грантової програми www.ccc.kiev.ua буде розміщено інформацію про стан проведення оцінки та загальні результати кожного з етапів оцінки. Також на Вашу електронну адресу, вказану при реєстрації, буде відправлено лист-повідомлення у разі запрошення Вас на етап презентації Вашого бізнес-проєкту.
 
24. Де можна дізнатися про критерії та процес оцінки бізнес-проєктів?
В оголошенні конкурсу і Посібнику з підготовки та подання заявок описані критерії і процедура оцінки (див. Посібник з підготовки та подання заявок, розділ 9).
 
25. Яким чином кошти будуть передані переможцю?
Кошти будуть передані через банківський переказ.
 
26. Якщо нерухомість, б/в обладнання вже куплені, чи може це бути враховане як 15% власного внеску?
Так.

27.Чи обов'язково подавати довідку ВПО та перереєстровувати бізнес за місцем фактичного місця проживання/перебування? Що, якщо бізнес буду вестись у цільовій області Конкурсу, а місце фактичного місця проживання/перебування знаходиться не у цільовій області?
Довідка ВПО є обов'язковою для тих Заявників, які подають проєктну заявку за ЛОТом, де це є обов'язковою вимогою.
Відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15#Text у разі, якщо особа проживає не за місцем реєстрації (як це відображається у паспорті або ID картці (у Витягу з Реєстру), довідка ВПО є основним документом, яка офіційно засвідчує фактичне проживання/перебування особи.
Перереєстрація місця ведення бізнесу за новим місцем проживання/перебування особи відповідно до інформації у довідці ВПО є рекомендацією (не вимогою). Інформація про місце ведення бізнесу та фактичне проживання/перебування Заявника повинні бути відповідними.
Під час розгляду аплікаційних документів, поданих на Конкурс, до уваги братиметься інформація про проживання/перебування особи, як це зазначено у довідці ВПО, оскільки дана інформація із вказанням області України повинна відповідати цільовим областям Конкурсу та є технічним критерієм оцінки на першому етапі розгляду заявок та передумовою для проходження бізнес-проєктів на наступні етапи оцінки

Процес та результати оцінки заявок

Впровадження проектів та звітування
ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПРО БЛАГОДІЙНИЙ ГРАНТ->
Застосування картки-ключа до рахунку грантерами (Приват Банк)->
Посібник з використання коштів та звітування->

Запит на внесення змін до бізнес-проєкту, кошторису використання благодійного гранту (
Запит на перерахування другого траншу благодійного гранту (ФОРМА 2) ->
Описовий звіт про реалізацію бізнес-плану (ФОРМА 3) ->
Звіт про виконання фінансового плану (ФОРМА 5) ->
Фінансовий звіт про використання коштів благодійного гранту (ФОРМА 6) ->
Фінансовий звіт про залучення власних чи додаткових ресурсів (ФОРМА 7) ->
ФОРМА 8) ->
Лист-обґрунтування на проведення тендеру (ФОРМА 9) ->
Загальні результати Конкурсу

З приємністю повідомляємо, що переможцями Конкурсу 2 Грантової програми Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), спрямованої на зміцнення мікро-, малих та середніх підприємств в Україні, стали наступні 35 бізнес-проєктів:

# п/п

ID #

Назва бізнес-проєкту

1

02-004 

Міні пекарня (безглютенова, безлактозна та веганська випічка) 

2

02-006 

Виготовлення та доставка бутильованої води

3

02-008 

Відновлення бучанського косметичного виробництва VESNA

4

02-010 

Створення ланцюга по заготівлі, переробці та реалізації екологічно   чистих, корисних продуктів харчування у Вижницькому районі 

5

02-013

Облаштування фасувальної лінії для виготовлення фіточаю, корисних   снеків, грибів та сухофруктів

6

02-014

Сприяння самозайнятості жінок шляхом реалізації крафтових страв

7

02-015

Цех консервації

8

02-017

Вирощування органічного батату

9

02-018

Кондитерське та хлібобулочних виробництво

10

02-023

Вирощування лохини в парнику

11

02-024

Переміщення та відновлення роботи міні-пекарні

12

02-025

«Монітерра» Bluetooth система

13

02-026

Пекарня  «Шалена плюшка»

14

02-027

Виготовлення м’яких на півтвердих сирів. Сироварня "Скажи   Chesse"

15

02-028

Кав'ярня Prostir.coffee

16

02-029

Inaksha

17

02-030

Майстерня лазерного різання та гравірування.

18

02-031

Кейтеринг «Сім-Сім»

19

02-032

Пекарня «Лавка фермера»

20

02-033

Покупка пакувального обладнання

21

02-034

Виробництво вівсяного печива та пряників

22

02-036

Виробництво та доставка їжі під ТМ «Смачно як у матусі»

23

02-038

Виробництво крафтового екологічно чистого порційного меду з Закарпаття   в стіках

24

02-039

Посилення спроможності корекційного центру «Body&Brain» для дітей   з інвалідністю

25

02-040

Екологічні смаколики Закарпаття

26

02-042

Сухофрукт

27

02-043

Станція технічного обслуговування легкових та вантажних автомобілів

28

02-044

«Mama – fest в Дитячому розважальному центрі «RiaLand» у м. Свалява»

29

02-047

Соціально-психологічна підтримка дітей-ВПО через розвиваючий гурток   «А-Робот»

30

02-049

Відновлення виробництва на новій території в умовах війни

31

02-053

Відкриття ортопед-травматологічного відділення медичного центру «Група   БРАСС»

32

02-054

Тепличне господарство

33

02-055

Купівля нового причіпу до сідлового тягача

34

02-057

Виробництво терміналів з очищення та продажу питної води

35

02-058

Створення виробництва водорозчинних добрив дрібної розфасовки TM   Floria

Щиро вітаємо переможців та бажаємо успішної реалізації бізнес-проєктів!
Команда ТЦК

Політики Конкурсу
АНТИКОРУПЦІЙНА ПОЛІТИКА ПРОГРАМИ ГРАНТІВ ->

ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ У ВИПАДКУ ПОРУШЕННЯ ОТРИМУВАЧЕМ ГРАНТУ УМОВ ДОГОВОРУ ПРО ГРАНТ->

ПОРЯДОК ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ПОВЕРНУТИХ ГРАНТОВИХ КОШТІВ ТА ПРИДБАНОГО ОБЛАДНАННЯ В РАМКАХ КОНКУРСУ ГРАНТІВ->

ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ БЛАГОДІЙНОГО ГРАНТУ У ВИПАДКУ ВСТАНОВЛЕННЯ ЇХ НЕЦІЛЬОВОГО ВИКОРИСТАННЯ->
Назад до змісту